Dyrektor generalny PayPal: kryptowaluty zredefiniują świat finansów | Wiadomości | CrypS.

Dyrektor generalny PayPal: kryptowaluty zredefiniują świat finansów

Anna Sutowicz
PayPal uruchamia płatności kryptowalutowe u 29 milionów sprzedawców

Dyrektor Generalny PayPal, Dan Schulman od jakiegoś czasu wyraźnie jest zwolennikiem kryptowalut. We wczorajszym wywiadzie, podzielił się swoimi przemyśleniami w kwestii ich potencjału w przyszłości. Jego zdaniem, aktywa cyfrowe, CBDC, stablecoiny i portfele cyfrowe przedefiniują świat finansów.

Dan Schulman, szef najwyższego szczebla Paypal nie ukrywa swojego pozytywnego stanowiska wobec kryptowalut. W swoim ostatnim przemówieniu przewiduje, że połączenie aktywów cyfrowych, CBDC, stablecoinów i cyfrowych portfeli może przyczynić się do przekształcenia systemu monetarnego. Co więcej, uważa, że nie należy martwić się ceną bitcoina w przyszłości. Jego zdaniem, prawdziwy potencjał tych walut tkwi w płatnościach, nie zaś kupowaniu i sprzedawaniu ich. Podkreśla również inne zalety aktywów cyfrowych:

Jestem bardzo podekscytowany tym, co technologia kryptowalut może zrobić z systemem finansowym w przyszłości. Myślę, że początkowe rzeczy, o których wszyscy myślą w krypto, kupowaniu i sprzedawaniu oraz o tym, jaka będzie cena bitcoina jutro, to dla mnie najmniej interesująca część dotycząca walut cyfrowych. Wyraźnie widać, że banki centralne na całym świecie chcą emitować waluty cyfrowe.

PayPal, czyli gigant przetwarzający płatności, niedawno wprowadził aplikację „super wallet”, obejmującą usługi zasobów cyfrowych. Na początku tego roku informowaliśmy także, że PayPal pracuje nad własną kryptowalutą.

Kryptowaluta przekształci cały świat

Punkt widzenia Dana Schulmana podziela również inna wybitna osoba, Mike Novogratz czyli dyrektor generalny Galaxy Digital. W ubiegłym tygodniu powiedział, że technologia kryptowalut i blockchain:

przekształci świat w sposób, którego nie możemy sobie wyobrazić.

Mike Novogratz twierdzi również, że zarządzenie wykonawcze prezydenta USA, Joe Bidena w kwestii kryptowalut to czynnik zwyżkowy dla sektora. W ten sposób USA otrzymuje szansę, na zajęcie pozycji światowego lidera w świecie kryptowalut. W ubiegłym roku Novogratz także przekonywał, że zasoby cyfrowe, to przyszłość sieci finansowej. Sprzeciwiał się natomiast działaniom banków centralnych i departamentów skarbowych, które w okresie pandemii drukowały ogromne ilości walut fiducjarnych, zasadniczo podtrzymując w ten sposób stopy inflacji.

PayPal uruchamia płatności kryptowalutowe u 29 milionów sprzedawców
reklama
reklama