Druga największa pula wydobywcza Ethereum - SparkPool kończy działalność | Wiadomości | CrypS.

Druga największa pula wydobywcza Ethereum – SparkPool kończy działalność

Redakcja
sparkpool kończy działalność

Chińska pula wydobywcza Ethereum – SparkPool, ogłosiła, że wstrzymuje usługi dla wszystkich użytkowników. Wszystko za sprawą  informacji z Chin, o których informowaliśmy trzy dni temu.

Druga co do wielkości pula wydobywcza Ethereum, ogłosiła, że wstrzyma wszystkie usługi i operacje do dnia 30 września.

Jak informowaliśmy ostatnio, SparkPool początkowo poinformował użytkowników, że przestanie oferować swoje usługi tylko w Chinach kontynentalnych. Firma powoływała się przy tym na zmiany regulacyjne wprowadzone przez chińskie władze. Jednak w najnowszym komunikacie opublikowanym na stronie internetowej puli i jej Twitterze, firma potwierdziła, że przestanie oferować swoje usługi użytkownikom zarówno “w kraju, jak i za granicą”.

W komunikacie czytamy, że decyzja została podjęta, aby chronić aktywa użytkowników. SparkPool zapewnił również, że w razie potrzeby wyśle dodatkowe informacje dot. wstrzymania usług przez e-mail. Obecnie zakończenie działalności planowane jest na poranek dnia 30 września.

Uruchomiony w 2016 roku SparkPool jest jedną z najdłużej działających puli wydobywczych Ethereum i obecnie odpowiada za 21% hashrate’u sieci Ethereum. Według MiningPoolStats, do puli podłączonych jest ponad 68 000 górników, którzy produkują 141TH/s mocy obliczeniowej.

SparkPool zapewnia również pule dla dwóch innych blockchainów proof-of-work, Beam i Nervos. One również zostaną zamknięte w tym samym czasie, co pula Ethereum.

sparkpool kończy działalnośćreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.