SparkPool odmawia obsługi chińskich użytkowników | Wiadomości | CrypS.

SparkPool odmawia obsługi chińskich użytkowników

Redakcja
O co chodzi w chińskim zderzeniu z rynkiem kryptowalut?

Największa pula wydobywcza Ethereum, SparkPool, ogłosiła, że przestanie obsługiwać użytkowników z Chin.

Aby zachować zgodność z najnowszymi regulacjami, Xinghuo Mining Pool zdecydował, że nie będzie świadczył usług dla użytkowników w Chinach kontynentalnych.

– możemy przeczytać na jej stronie internetowej.

Przedstawiciele SparkPool obiecali, że ogłoszą plan zaprzestania świadczenia usług i będą aktywnie współpracować z organami nadzoru.

Chiny zaostrzają swoje stanowisko wobec branży krypto

24 września Chiny po raz kolejny zaostrzyły swoje działania wobec branży kryptowalut. Państwowy Komitet Rozwoju i Reform Chin zwrócił uwagę na negatywny wpływ górnictwa na środowisko i jego “nieznaczny” wkład w gospodarkę kraju.

Ludowy Bank Chin (PBOC) określił działania platform, które pozwalają wymieniać cyfrowe aktywa między sobą lub za waluty fiat fiat jako nielegalne. Wcześniej Wen Xinxiang, dyrektor departamentu płatności i rozliczeń NBK, nazwał kryptowaluty i stablecoiny zagrożeniem dla tradycyjnego systemu finansowego.

Warto przypomnieć, że CEO firmy Circle – Jeremy Allaire, wezwał USA i kraje zachodnie, aby nie szły w ślad za Chinami. 

O co chodzi w chińskim zderzeniu z rynkiem kryptowalut?reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.