Donald Trump ujawnia swoje dochody. Niektóre pochodzą z kryptowalut | Wiadomości | CrypS.

Donald Trump ujawnia swoje dochody. Niektóre pochodzą z kryptowalut

Trump kolekcja NFT

Kontrowersyjny były prezydent Stanów Zjednoczonych, Donald Trump, ujawnił szczegółowe informacje na temat swojego stanu finansowego. 


Szczególnie zwraca się uwagę, że znaczna część dochodów pochodzi z tokenów (NFT) znajdujących się w jego kolekcji. Ponadto Trump ujawnił również saldo kryptowalut utrzymywanych w portfelu Ethereum. Chociaż ogólny zysk z biznesów przekroczył miliard dolarów, to udział branży krypto również przyczynił się do zbudowania powyższej puli. 

Donald Trump kapitalizuje różne branże

Trump w czasie pełnienia funkcji 45. prezydenta Stanów Zjednoczonych dostarczył bardziej rozbudowanych szczegółów na temat swojego statusu finansowego. Dokładnie w nim wyjaśnił źródła dochodów, na które składały się m.in. opłaty za publiczne przemówienia, zyski ze sprzedaży swojego hotelu w Waszyngtonie, DC, a także z cyfrowych pamiątek.

W poprawionym oświadczeniu, przekazanym do Biura Etyki Rządowej, Trump precyzuje kwoty z powyższych działalności. Suma zysków robi wrażenie, gdyż przekracza 1 miliard dolarów! W kwietniu, gdy Trump rozpoczął swoją kampanię na drugą kadencję prezydencką w wyborach w 2024 roku, podał szersze ramy dla niektórych typów dochodów. Obejmowały one dywidendy, zyski z kapitału, odsetki, renty i tantiemy. Wynagrodzenia i opłaty za przemówienia musiał określić w konkretnych kwotach. 

Dochody z NFT – bardziej szczegółowe informacje

Według nowego oświadczenia majątkowego Trump dostarczył dodatkowych informacji na temat firmy CIC Digital LLC. To właśnie ona otrzymuje opłaty licencyjne za korzystanie z wizerunku Trumpa w kolekcji NFT. Firma posiada amerykańskie konto bankowe z saldem poniżej 1000 dolarów, ale także portfel Ethereum, w którym znajduje się od 250 000 do 500 000 dolarów w kryptowalutach. Jak pamiętamy, były Prezydent USA uruchomił swoje cyfrowe karty kolekcjonerskie z wizerunkiem w grudniu 2022 roku.

Pierwszy emblemat został sprzedany w ciągu kilku godzin od momentu wprowadzenia na rynek. Tokeny, które są dostępne na rynku NFT OpenSea, przedstawiają go w wielu rolach, od golfisty po Supermana. Chociaż Trump inwestuje w kryptowaluty i interesuje się branżą, to prawda jest taka, że rynek NFT doświadczył negatywnych zjawisk w przestrzeni krypto w ubiegłym roku.

Tylko w czerwcu 2023 miesięczne wolumeny sprzedaży spadły o 38% w porównaniu z rokiem poprzednim. Co ciekawe – pomimo kryptozimy oraz oskarżeń Trumpa o przechowywanie ściśle tajnych dokumentów w prywatnym domu – jego NFT stale odnotowywało wzrost!

Trump kolekcja NFTreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.