Dominacja Bitcoina osiąga poziomy z lata 2021 r. | Wiadomości | CrypS.

Dominacja Bitcoina osiąga poziomy z lata 2021 r.

Dawid Kucharczyk
bitcoin wzrost

Udział Bitcoina w całkowitej kapitalizacji rynku kryptowalut przekroczył 45%. Ostatni raz taką wartość obserwowaliśmy w połowie 2021 roku.


Na początku stycznia wskaźnik dominacji pierwotnej kryptowaluty wynosił 38%. Od tego czasu aktywo wzrosło o 82% i przekroczyło psychologiczny poziom 30 000 USD.

Obecny wzrost wskaźnika jest o tyle niezwykły, że następuje na tle ogólnego wzrostu rynku, a nie odwrotnie (jak to zwykle bywało w przeszłości – np. na przełomie lat 2020-2021).

dominacja btc

W chwili pisania tego tekstu wskaźnik dominacji Ethereum wynosi 17,9%, stablecoina USDT – 6,32%, a BNB – 3,96%. Całkowita kapitalizacja rynkowa to 1,28 biliona dolarów, według CoinGecko.

To był najlepszy kwartał dla Bitcoina

Zarówno Bitcoin jak i Ethereum pozytywnie zakończyły marzec i zamknęły pierwszy kwartał 2023 roku z zyskiem. W okresie styczeń-marzec pierwsza i druga kryptowaluta zyskały odpowiednio 71,77% i 52,15%.

Fear and Greed Index dla Bitcoina wskazuje obecnie chciwość (65). Dynamika indeksu wskazuje na optymizm inwestorów, pomimo problemów sektora bankowego i zwiększonej presji na branżowe podmioty ze strony amerykańskich regulatorów.

bitcoin wzrostreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.