Dogecoin drugą największą kryptowalutą Proof-of-Work | Wiadomości | CrypS.

Dogecoin drugą największą kryptowalutą Proof-of-Work

Mariusz Przepiórka
dogecoin największą kryptowalutą pow po bitcoinie

Memiczna kryptowaluta dogecoin (DOGE) oficjalnie stała się drugą największą kryptowalutą proof-of-work (PoW) pod względem kapitalizacji rynkowej. To efekt czwartkowej aktualizacji proof-of-stake (PoS) sieci Ethereum.


Pierwsze miejsce bezapelacyjnie zajmuje bitcoin (BTC), którego obecna kapitalizacja rynkowa znacznie przewyższa 7,83 mld USD kapitalizacji DOGE. Warto jednak wskazać, że dogecoin ma bezpieczną przewagę nad kolejnymi kryptowalutami PoW. Ethereum Classic (ETC) może pochwalić się kapitalizacją rynkową na poziomie 4,69 mld USD, Litecoin (LTC) ma 4,01 mld USD, a Monero (XMR) 2,65 mld USD.

Nie wszyscy członkowie społeczności kryptowalutowej pozytywnie odbierają wysoką pozycję dogecoina. Jeden z użytkowników Twittera opublikował wpis, w którym zastanawia się, czy można traktować poważnie branżę kryptowalutową, jeśli token utworzony dla żartu ma taką kapitalizację rynkową. Podkreślił również potrzebę usunięcia „bezużytecznych tokenów” z widoku publicznego.

Przejście Ethereum na PoS może zwiększyć presję na kryptowaluty, które pozostały przy systemie PoW, aby przejść na bardziej zrównoważony mechanizm konsensusu. Lachlan Feeney, założyciel i dyrektor generalny australijskiej agencji rozwoju branży blockchain Labrys, powiedział, że bitcoin jest pod presją, aby uzasadnić sens PoW.

Dogecoin rozważa przejście na PoS

Tymczasem Fundacja Dogecoin sama rozważa przejście na Proof-of-Stake. Po raz pierwszy informacje o możliwej zmianie pojawiły się we wrześniu 2021. Wspominał o tym współzałożyciel Ethereum Vitalik Buterin, który jest również doradcą Fundacji Dogecoin.

W grudniu 2021 roku Fundacja Dogecoin opublikowała plan dla Dogecoina, w którym proponowała wprowadzenie „stakingu społecznościowego” w wersji Dogecoin, która miałaby przypominać PoS. – Taka wersja pozwoliłaby wszystkim użytkownikom Dogecoin dokonać stakingu swych tokenów DOGE i uzyskać dodatkowe tokeny za wspieranie sieci – informowała Fundacja Dogecoin.

dogecoin największą kryptowalutą pow po bitcoiniereklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.