Dlaczego Coinbase nie przywróci XRP na swoją platformę? Giełda jest posądzana o hipokryzję | Wiadomości | CrypS.

Dlaczego Coinbase nie przywróci XRP na swoją platformę? Giełda jest posądzana o hipokryzję

ripple-xrp

Zanany zwolennik projektu Ripple oskarżył czołową amerykańską giełdę kryptowalut o niespójne działania wobec zasad, którymi rzekomo się ona kieruje. W opinii Billa Morgana Coinbase powinno przywrócić handel kryptowalutą XRP.


Kontrowersyjny komentarz wobec poczynań firmy prowadzonej przez Briana Armstronga pojawił się po tym, gdy kilka czołowych altcoinów zostało uznanych przez amerykańskiego regulatora za niezarejestrowane papiery wartościowe. Mimo to platforma ta nadal je obsługuje. 

Giełda Coinbase odwróciła się od XRP

Po tym, gdy w grudniu 2020 r. Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) Stanów Zjednoczonych pozwała Ripple Labs o to, iż sprzedawany przez nią token stanowi niezarejestrowany papier wartościowy, niektóre kryptowalutowe platformy zaprzestały obsługi XRP. W gronie tym znalazła się m.in. giełda Coinbase. 

Firma stojąca za szóstą co do wielkości wirtualną walutą od tamtej pory toczy batalię sądową z SEC. Według niektórych spekulacji powinna ona mieć swój finał jeszcze w tym r. Niedawno ujawnione zostały m.in. dokumenty dot. przemówienia byłego urzędnika agencji regulującej rynek papierów wartościowych – Williama Hinmana, który na konferencji MIT wyszedł z założenia, iż każdy wystarczająco zdecentralizowany token jest towarem.

Ripple Labs od wielu lat broni się przed sądem, twierdząc, że XRP nie jest papierem wartościowym. Projekt ten ma nadzieję na wygraną tego starcia. 

Zarzuty związane z niespójnością działań 

W obecnym r. również firma Coinbase znalazła się w obliczu pozwu ze strony SEC. Amerykańska agencja rządowa wymieniła szereg altcoinów tj. solana (SOL), polygon (MATIC), czy cardano (ADA), jako niezarejestrowane papiery wartościowe. W tym przypadku jednak platforma Briana Armstronga nie przestała obsługiwać tych wirtualnych walut, a co więcej zapowiedziała walkę z regulatorem. 

Takie podejście nie podoba się znanemu adwokatowi projektu Ripple – Bill’emu Morganowi. Zarzucił on platformie Coinbase hipokryzję. Z jednej strony bowiem walczy ona z SEC, a z drugiej wciąż nie obsługuje XRP tylko dlatego, że ten sam organ nazwał go niezarejestrowanym papierem wartościowym. 

Giełda Coinbase wstrzymała handel XRP na początku 2021 r. Działanie to zostało podjęte po tym, gdy SEC uznał, iż kryptowaluta ta była eksploatowana nielegalnie. 

ripple-xrpreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.