Diler z darknetu oskarżony o wypranie 136 milionów dolarów w BTC | Wiadomości | CrypS.

Diler z darknetu oskarżony o wypranie 136 milionów dolarów w BTC

Redakcja
bitcoin darkweb

Amerykańskie władze oskarżyły mieszkańca Baltimore – Ryana Farace’a – o wypranie m.in. 2933 BTC w okresie od października 2019 roku do kwietnia 2021 roku. Co ciekawe, mężczyzna trafił do więzienia w 2018 roku i przypuszczalnie realizował przestępczą działalność zza krat.

Według The Baltimore Sun, urzędnicy stanu Maryland wnieśli zarzuty przeciwko Ryanowi Farace’owi – znanemu również jako “Xanaxman” – za wypranie 2933 BTC w okresie krótszym niż trzy lata. Według dzisiejszych cen, wartość tych monet to ponad 136 milionów dolarów.

Przestępca i jego ojciec odbywają obecnie karę 57 miesięcy pozbawienia wolności w więzieniu federalnym za sprzedaż Alprazolamu – środka uspokajającego stosowanego w leczeniu zaburzeń lękowych i paniki.

Farace działał w darknecie, ale policja złapała go już w 2018 roku. Już wtedy w ramach wyroku sąd uznał przepadek jego 5,6 miliona dolarów, które wygenerował ze swojej nielegalnej działalności. Musiał również oddać posiadane kryptowaluty w postaci 4 tys. BTC.

Śledczy wciąż nie wiedzą, czy wspomniane 2933 monety są częścią początkowych 4000 BTC. Zaznaczyli, że Farace mógł posiadać jeszcze więcej cyfrowych aktywów, o których rząd nie wiedział na samym początku.

37-letni skazaniec starał się o zwolnienie w 2020 roku, powołując się na zły stan zdrowia i pandemię COVID-19. Sąd odrzucił jednak jego wniosek, a diler pozostał w więzieniu.

Szef Bitcoin Fog wyprał 336 milionów dolarów w Bitcoinach

Warto zaznaczyć, że nie jest to jedyny taki przypadek. W kwietniu, Służba Federalna w USA aresztowała Romana Sterlingova – szefa miksera krytowalut Bitcoin Fog – pod zarzutem wyprania prawie 336 milionów dolarów w cyfrowych aktywach w ciągu ostatnich 10 lat. Sterlingov miał oferować usługi ochrony dla użytkowników, którzy chcieli zachować maksymalne bezpieczeństwo swoich aktywów. Pobierał za to prowizje w wysokości od 2% do 2,5%.

Zgodnie z nakazem aresztowania, Sterlingowi postawiono trzy zarzuty: nielicencjonowane przekazywanie pieniędzy, pranie pieniędzy i przesyłanie pieniędzy bez licencji.

bitcoin darkwebreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.