Departament Sprawiedliwości USA pozywa założyciela krypto miksera Helix | Wiadomości | CrypS.

Departament Sprawiedliwości USA pozywa założyciela krypto miksera Helix

Redakcja
departament skarbu usa

Departament Sprawiedliwości USA formalnie pozwał założyciela kryptomiksera Helix za niezapłacenie kary cywilnej w wysokości 60 milionów dolarów.


Instytucja stwierdziła w pozwie, że Larry Harmon nie zapłacił grzywny nałożonej na niego przez Departament Skarbu USA za zaniedbania we wdrażaniu środków mających na celu ograniczenie prania dochodów z przestępstw za pośrednictwem platformy. Autorzy pozwu podkreślają:

Harmon aktywnie pomagał cyberprzestępcom w obchodzeniu polityk i wewnętrznych procedur kontroli obowiązujących na regulowanych amerykańskich giełdach kryptowalut. Poprzez swoje usługi Harmon promował nielegalną działalność online, ukrywając charakter, lokalizację i źródła wpływów z nielegalnej działalności online przestępców.

60 mln kary cywilnej

W 2020 roku Departament Skarbu, za pośrednictwem Financial Crimes Enforcement Network (FinCEN), nałożył na Harmona grzywnę w wysokości 60 milionów dolarów. Został on bowiem oskarżony o naruszenie ustawy o tajemnicy bankowej (BSA) i pranie pieniędzy.

Rok później Departament Sprawiedliwości poinformował, że Larry Harmon przyznał się do winy w związku z zarzutem wyprania bitcoinów o wartości 300 milionów dolarów i zobowiązał się do zapłaty grzywny na rzecz FinCEN.

W trakcie śledztwa Harmon zgodził się na dobrowolną restytucję 4400 BTC na rzecz stanu. Kara pozbawienia wolności za to przestępstwo może wynieść nawet 20 lat. Jednak biorąc pod uwagę jego współpracę z wymiarem sprawiedliwości, ostateczny wyrok Harmon został na razie odroczony.

departament skarbu usareklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.