DeFi może być wyzwaniem dla regulatorów - twierdzi Crypto Mom | Wiadomości | CrypS.

DeFi może być wyzwaniem dla regulatorów – twierdzi Crypto Mom

Zerelik Maciej
sec i occ publikują wytyczne w sprawie stablecoin ów Regulacje prawne

Kryptowaluty w większości części świata są nadal nieuregulowane. Jest to jeden z czynników hamujących wzrost i masową adopcję cyfrowych aktywów.

W Stanach Zjednoczonych, Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) cały czas zajmowała się tematem uregulowania kryptowalut, jednak udzielenie jasnych wytycznych zajęło jej sporo czasu. Tzw. „Crypto Mom” i komisarz SEC – Hester Peirce, uważa, że regulator może stać się bardziej otwarty na zmiany.

W ostatnim wywiadzie, Peirce stwierdziła, że w miarę jak technologia zyskuje coraz większą popularność, konserwatywne podejście SEC do kryptowalut musi się zmienić.

„Podczas gdy my byliśmy bardzo powolni w udzielaniu wytycznych, istnieje coraz większe zainteresowanie ze strony szerokiego spektrum osób, zarówno wewnątrz przestrzeni kryptowalut, jak i wewnątrz tradycyjnych instytucji finansowych, które proszą nas o wskazówki. Myślę więc, że w nadchodzących latach będziemy zmuszeni stawić temu czoła coraz bardziej”.

Pierce dodała, że przemysł kryptograficzny to przestrzeń, która nadal będzie zyskiwać na popularności i przyciągać coraz więcej inwestorów. Crypto Mom miała to na uwadze i dlatego chciała wrócić na kolejną kadencję w SEC, aby uczynić komisję bardziej otwartą na innowacje.

Komisarz ma nadzieję, że w przyszłości SEC stanie się bardziej przyjazna dla innowatorów i pomoże im „iść naprzód z innowacjami i przedsiębiorczością”.

DeFi będzie wyzwaniem dla organów regulacyjnych

Peirce jest również świadoma, że rynek zdecentralizowanych finansów przeżywa rozkwit i na dwudniowym (wirtualnym) szczycie LA Blockchain mówiła o różnych wyzwaniach regulacyjnych, którym może sprostać ten dość nowy rynek.

Uważa ona, że przestrzeń DeFi ma „pewien realny potencjał” i opowiada się za tym, aby użytkownik był w stanie „zarządzać projektami w bardzo bezpośredni sposób”. Według niej jednak, ta cecha zarządzania DeFi „na wiele sposobów podważa strukturę regulacyjną”.

„Myślę, że kiedy masz ludzi, którzy faktycznie używają czegoś decydującego o jego przyszłości, to o zmianach, które mają miejsce, decyduje społeczność razem. I jest to swego rodzaju funkcja regulacyjna. Nie jest to rządowa funkcja regulacyjna, ale funkcja regulacyjna pełniona przez ludzi, którzy faktycznie z niej korzystają.
Ale jeśli naprawdę uruchomisz ją i oddasz w ręce swojej społeczności, może się ona stać czymś zupełnie innym, niż sobie to początkowo wyobrażałeś” Ostatecznie może to być coś zupełnie innego. Musisz więc mieć trochę chęci, by się od niej uwolnić i zobaczyć, co się stanie. To pewnie trochę przerażające dla niektórych deweloperów, ale myślę, że to interesująca rzecz do obserwacji.”

– powiedziała komisarz.

Peirce została ponownie wybrana na komisarza SEC w sierpniu. Wyraziła wtedy swoje zainteresowanie modyfikacją istniejących przepisów dotyczących kryptowalut, aby ułatwić Amerykanom dostęp do regulowanych rynków kryptograficznych.

sec i occ publikują wytyczne w sprawie stablecoin ów