Decentralizacja Ethereum jest zagrożona | Wiadomości | CrypS.

Decentralizacja Ethereum jest zagrożona

Redakcja
ethereum

O decentralizacji kryptowaluty decyduje między innymi liczba posiadaczy jej cyfrowych monet. Eksperci Delphi Digital mają wątpliwości co do Ethereum. Według nich, większość ETH znajduje się w posiadaniu tylko czterech głównych uczestników sieci.


Zdaniem analityków, wszyscy ci posiadacze mają poważne problemy z decentralizacją. Największym uczestnikiem jest Lido Finance, który posiada około 30% wszystkich eterów. Eksperci z Delphi Digital, a także analitycy z U.today, mają sporo pytań do Lido. Głównym problemem jest dystrybucja Etheru. Po przekazaniu prawdziwych monet do Lido otrzymujesz stETH, którym możesz handlować, ale twoje ETH pozostaje zablokowane w kontraktach.

Problemy z wycofaniem “zamrożonej kryptowaluty” z kontraktów powodują niezadowolenie inwestorów. Inni uczestnicy sieci to scentralizowane giełdy, które albo wykorzystują kryptowalutę przekazaną im przez innych inwestorów z własnej woli do stakingu, albo do rozbudowy i dywersyfikacji swoich oszczędności. Tak czy inaczej, te giełdy są postrzegane jako duże scentralizowane podmioty.

Wcześniej na problemy Ethereum z decentralizacją zwróciła uwagę platforma P2P Paxful, która wycofała wsparcie ETH. Według Santiment, ponad 45% węzłów w sieci uruchomionych po aktualizacji The Merge było zarządzanych przez zaledwie dwa adresy.

ethereumreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.