Dash nie powinien być uważany za prywatną monetę | Wiadomości | CrypS.

Dash nie powinien być uważany za prywatną monetę

Maciej Żerelik
dash kryptowaluta

Dash (DASH), od zawsze postrzegany był jako jedna z najpopularniejszych, anonimowych kryptowalut. Według Grupy Dash Core, podmiotu nadzorującego aktywo i jego rozwój, nie działa on już zgodnie z tą klasyfikacją.

Na pytanie, czy Dash powinien pozostać w kategorii prywatnych coinów, Fernando Gutierrez, CMO Dash Core Group, powiedział:

„Nie, Dash to kryptowaluta płatności, z silnym naciskiem na użyteczność, która obejmuje szybkość, koszt, łatwość użytkowania i ochrony użytkownika poprzez opcjonalną prywatność”.

Czym jest Dash (DASH)?

Dash został wprowadzony na rynek jako fork Bitcoina w 2014 roku. Pierwotnie nazywany XCoin, później zmienił nazwę na Darkcoin, aby koniec końców pozostać przy aktualnej nazwie – Dash. Moneta pozycjonowana jest jako aktywo skoncentrowane na prywatności użytkownika.

„Dash jest pierwszą kryptograficzną walutą koncentrującą się na prywatności, opartą na pracy Satoshiego Nakamoto [pseudonimowego twórcy Bitcoina]”

– możemy przeczytać w białej księdze projektu.

Oprócz Dasha, w 2014 i 2016 roku pojawiły się dwie inne kryptowaluty oferujące znacznie wyższą anonimowość: Monero (XMR) i Zcash (ZEC).

Wg. komentarza Gutierreza, Dash nie koncentruje się już głównie na prywatności, chociaż nadal posiada funkcję o nazwie PrivateSend.

„Technologią, którą Dash wykorzystuje w naszej funkcji PrivateSend, jest CoinJoin, która jest techniką komplikującą transakcje do tego stopnia, że są one trudniejsze do przeanalizowania przez firmy analityczne”

– wyjaśnił Gutierrez.

Technologia CoinJoin pojawiła się w 2013 roku. Zasadniczo pozwalała użytkownikom BTC mieszać transakcje, aby utrudnić ich śledzenie.

Przetarg IRS

W ostatnim czasie cyfrowe aktywa stoją w obliczu regulatorów. IRS ogłosiło niedawno wyniki przetargu na rozpracowanie Monero. Przetarg IRS także został skomentowany przez Guiterreza:

„Dash Core Group nie ma stanowiska w sprawie oferty IRS”

– powiedział Gutierrez, dodając:

„To nie dotyczy ani nie grozi Dashowi w żaden sposób. Blockcain Dasha jest publiczny. Nie ma nic do złamania, ponieważ podejście Dasha do prywatności jest probabilistyczne, a nie oparte na szyfrowaniu. Nie różni się od blockchaina Bitcoina”.

Przetarg IRS wygrały dwie firmy zajmujące się analizą blockchaina: Chainalysis i Integra FEC.

dash kryptowalutareklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.