Czy Uniswap wprowadzi KYC? | Wiadomości | CrypS.

Czy Uniswap wprowadzi KYC?

Redakcja
uniswap

Adam Cochran, partner w Cinneamhain Ventures, zasugerował, że zdecentralizowana giełda Uniswap może wprowadzić w kolejnej wersji protokołu KYC.


Ekspert oparł swoje wnioski na aktywnym promowaniu przez zespół platformy aktualizacji EIP-1153 dla Ethereum. Wniosek został opublikowany w czerwcu 2018 roku i ma na celu optymalizację zużycia gazu poprzez wprowadzenie nowych funkcji przechowywania danych o transakcjach tymczasowych. Jego współautorem jest programista Uniswap, Moody Salem.

Według Cochrane’a, proponowana aktualizacja otwiera “tani wektor” dla ataków DoS i zapewnia korzyści dla Uniswap, który wykorzystuje zastrzeżone operacje kodu, aby efektywnie wykorzystać gaz. Nazwał to rozwiązanie niewystarczająco zweryfikowanym i “niesprawiedliwym” wobec wszystkich użytkowników Ethereum.

Salem obalił jego oświadczenie dotyczące wektora ataku. Zauważył, że wbrew wyobrażeniom Cochrane’a, propozycja nie dotyczy refundacji gazu, a jej realizacja została dokładnie przetestowana.

EIP-1153 już zaimplementowany

Twórcy Ethereum przypomnieli również w komentarzach, że EIP-1153 jest już zaimplementowany w niektórych klientach.

Cochrane odniósł się do uwag Salem dotyczących korzyści z wdrożenia aktualizacji związanych ze stosowaniem funkcji NFT i KYC. Uniswap uruchomił własny agregator dla rynku tokenów niewymiennych po przejęciu rynku Genie – zauważył ekspert.

Przypomniał też, że trzeciej wersji protokołu giełdy za kilka miesięcy skończy się licencja BSL. Cochran napisał:

Tak więc muszę założyć, że Uniswap v4 pozwala na jakiś rodzaj systemu KYC i przygotowują się do jego uruchomienia i wyprzedzają wszystkich o miesiące w wydajności gazu poprzez własne operacje kodowe.

Podkreślił, że nie sprzeciwia się propozycjom ulepszeń Ethereum ze strony firm. Cochrane jest jednak przekonany, że należy je traktować poważnie:

Nawet nieświadomie, zawsze będą patrzeć przez pryzmat własnych interesów.

uniswapreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.