Czas opuścić pokład przed zmianą władzy? Kolejny komisarz SEC ds. krypto odchodzi | Wiadomości | CrypS.

Czas opuścić pokład przed zmianą władzy? Kolejny komisarz SEC ds. krypto odchodzi

SEC

David Hirsch (kierownik jednostki Crypto Assets and Cyber Unit) w amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), ogłosił swoje odejście po prawie 9 latach pracy. Jego działalność charakteryzowała się intensywnym egzekwowaniem prawa i rozszerzeniem regulacji w świecie kryptowalut.


  • David Hirsch prowadził kluczowe sprawy przeciwko kryptowalutowym firmom, takim jak Binance, Coinbase i Ripple,
  • Niedawno SEC obniżyła proponowaną kwotę rozliczenia dla Ripple z 2 miliardów dolarów do 102,6 miliona dolarów.

Dziedzictwo Davida Hirscha w SEC

David Hirsch dołączył do SEC jako prawnik w biurze regionalnym Fort Worth, gdzie miał okazję pracować nad złożonymi dochodzeniami i problemami. Jego szczególna duma płynie z pracy wykonanej przez zespół Crypto Assets and Cyber Unit, któremu przewodził. 

Pod jego kierownictwem jednostka ta prowadziła liczne postępowania przeciwko czołowym firmom kryptowalutowym, takim jak Binance, Coinbase i Ripple.

Jego działania były kluczowe w kontekście egzekwowania przepisów kryptograficznych i rozszerzania regulacji. Co więcej, były one szeroko komentowane i miały istotny wpływ na kształtowanie rynku kryptowalut w USA.

We wrześniu David Hirsch rozszerzył również działania SEC przeciwko podmiotom zajmującym się zdecentralizowanymi finansami (DeFi).

Obniżenie kwoty rozliczenia dla Ripple

Niedawno SEC zgodziła się obniżyć proponowaną kwotę rozliczenia dla Ripple z 2 miliardów dolarów do 102,6 miliona dolarów. Ta decyzja pokazuje, jak dynamiczne i skomplikowane mogą być negocjacje i działania regulacyjne w sektorze kryptowalut. 

W swoim poście na LinkedIn David Hirsch nie podał, dokąd zamierza się udać po opuszczeniu SEC. Wyraził jednak entuzjazm wobec przyszłych wyzwań. Na razie planuje przerwę i podróż z rodziną, zanim jego syn jesienią pójdzie do college’u.

Tymczasem na arenie politycznej w Stanach Zjednoczonych toczy się walka między Donaldem Trumpem, a Joe Bidenem. Ten pierwszy polityk dość intensywnie stara się pozyskać przychylność ze strony społeczności wirtualnych walut.

Nie tak dawno nazwał on siebie “prezydentem kryptowalut” oraz złożył kolejną obietnicę entuzjastom tej klasy aktywów. Donald Trump zadeklarował, iż dni jego rywala – Joe’ego Bidena, a także przewodniczącego SEC – Gary’ego Genslera są policzone!

Warto zaznaczyć, że to kolejna rezygnacja w zespole komisarzy SEC w ciągu ostatnich miesięcy. W lutym br. prawnik znany z prowadzenia głośnych spraw przeciwko Ripple i Coinbase – Ladan Stewart – po ośmiu lata pracy w dziale egzekwowania prawa SEC postanowił opuścić tę instytucję i dołączyć do zewnętrznej kancelarii prawniczej.

SECreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.