Crypto.com wycofuje wsparcie dla Tether (USDT) | Wiadomości | CrypS.

Crypto.com wycofuje wsparcie dla Tether (USDT)

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
crypto.com

W dniu 9 stycznia platforma Crypto.com ogłosiła delisting USDT – najważniejszego stablecoina w ekosystemie krypto – w Kanadzie, aby zachować zgodność z przepisami tego kraju. Kilku użytkowników Reddita i Twittera poinformowało, że Crypto.com rozesłało e-maile informujące kanadyjskich użytkowników o tej decyzji.


crypto com delisting usdt

Kanadyjczycy muszą pozbyć się swoich USDT przed 31 stycznia

Zgodnie z oświadczeniem, użytkownicy będą mieli czas do 31 stycznia, aby wycofać lub wymienić USDT na jakąkolwiek inną walutę. Niedopełnienie tego obowiązku spowoduje, że wszystkie salda USDT zostaną automatycznie przekonwertowane na stablecoin USDC.

Użytkownik Reddita zoomercoomer9000 potwierdził, że kanadyjscy regulatorzy wydali oświadczenie pod koniec grudnia. Informowali w nim, że platformy kryptowalutowe, które są zarejestrowane lub w trakcie rejestracji, mają zakaz zezwalania kanadyjskim klientom na handel kryptowalutami, które “same są papierem wartościowym i / lub instrumentem pochodnym”.

W wyniku tych trwających prac CSA jest zdania, że stablecoiny lub porozumienia dotyczące stablecoinów mogą stanowić papiery wartościowe i/lub instrumenty pochodne. Platformy handlu kryptowalutami, które są zarejestrowane lub które zawarły zobowiązanie do wstępnej rejestracji, nie mogą zezwalać kanadyjskim klientom na handel lub uzyskanie ekspozycji na jakiekolwiek aktywa kryptowalutowe, które same w sobie są papierami wartościowymi i / lub instrumentami pochodnymi.

Społeczność spekuluje na temat tego, co się stało – i dlaczego

Dla wielu użytkowników usunięcie USDT w Kanadzie to przebłysk tego, co może się stać na całym świecie, jeśli regulatorzy w innych krajach zdecydują się zaatakować kryptowaluty za pomocą bardziej uciążliwych regulacji.

Inni argumentowali, że przyczyną delistingu były dobre relacje Crypto.Com z Circle, emitentem USDC i że wszystko to było “biznesową transakcją” mającą na celu wyeliminowanie konkurencji. Coś bardzo podobnego do tego, co Binance zrobiło przeciwko USDC.

Użytkownik zoomercoomer9000 dodał, że “Tether ma dość ciemną historię”. Wyjaśnił, że wcześniej “kłamali” na temat pegu 1:1 do dolara amerykańskiego i nie ujawnili swojego związku z Bitfinexem, dopóki nie wyszedł na jaw podczas wycieku Paradise Papers.

Tymczasem inni użytkownicy twierdzą, że wycofanie wsparcia dla USDT jest “dużym problemem dla Kanadyjczyków”, ponieważ pozostawia im mniej opcji zarabiania na odsetkach od ich pieniędzy.

Podczas gdy zdecydowana większość była niezadowolona z działań podjętych przez Crypto.com, inni użytkownicy wskazywali, że regulacje są jedynym sposobem, aby kryptowaluty stały się bardziej powszechne i aby duzi gracze weszli do ekosystemu.

Jak dotąd Crypto.Com nie wydało oficjalnego oświadczenia w tej sprawie, ale potwierdziło decyzję innym mediom. Giełda nie wyjaśniła, czy jest to tymczasowy czy stały zakaz, więc należy go przyjąć jako obowiązujący do odwołania.

crypto.comreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.