Craig Wright szykuje kolejny pozew. Tym razem celuje w Apple | Wiadomości | CrypS.

Craig Wright szykuje kolejny pozew. Tym razem celuje w Apple

Redaktor: Michał Misiura
craig wright twierdzi, że rozdeptał dysk z kluczami do portfeli btc satoshiego nakamoto

Samozwańczy Satoshi Nakamoto, czyli Craig Wright przygotowuje pozew przeciwko Apple. Jest to jego żartobliwa (a może prawdziwa?) odpowiedź na wczorajsze doniesienia.


Na gadżetach Apple z systemem macOS znaleziono whitepaper Bitcoina. Znajduje się on w systemowym folderze o nazwie “Virtual Scanner II”.

Kto w firmie jest tajemniczym fanem BTC, nie wiadomo. Niemniej jednak news ten stał się viraalem. Craig Steven Wright, australijski informatyk i biznesmen, który podobno był jednym z programistów w zespole Satoshi Nakamoto, nie mógł przejść obok tego obojętnie.

Wright wcześniej próbował objąć prawami autorskimi białą księgę Bitcoin. Pozwał więc strony hostingowe, ale bezskutecznie. Użytkownicy Twittera zapytali samozwańczego Satoshiego, czy jego zdaniem Apple narusza prawa autorskie. Biznesmen odpowiedział, że tak.

Co myśli o tym szef Binance?

Szef Binance również skomentował wiadomość. Obiecuje, że postawi drinka osobie, która wrzucił dokument na Maca.

Zhao obiecał później darmowego drinka temu, kto doda manifest Bitcoina do każdej kopii Windowsa.

craig wright twierdzi, że rozdeptał dysk z kluczami do portfeli btc satoshiego nakamotoreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.