Coinbase wprowadza staking Cardano (ADA) | Wiadomości | CrypS.

Coinbase wprowadza staking Cardano (ADA)

Redakcja
Cardano rozwija smart kontrakty

Coinbase w ciągu ostatniego roku wprowadziła do swojej oferty wiele różnych nowych tokenów. Firma rozbudowuje również swoje opcje stakingowe. Giełda ogłosiła dziś wprowadzenie wsparcia dla stakingu ADA, natywnej kryptowaluty blockchaina Cardano.

Wyjaśniając tę decyzję, starszy menedżer produktu Rupmalini Sahu podkreślił fakt, że ADA znajduje się w pierwszej dziesiątce monet pod względem kapitalizacji rynkowej. Wyróżnił też “elastyczną, zrównoważoną i skalowalną” konstrukcję blockchaina Cardano. Projekt ten wykorzystuje smart kontrakty, analogicznie do Ethereum i Solana, dzięki czemu pozwala na obsługę zdecentralizowanych aplikacji oraz NFT.

Cardano jest też kryptowalutą typu proof-of-stake. Oznacza to, że jej sieć jest zabezpieczona nie przez wydobycie, jak w przypadku Bitcoina, ale przez to, że ludzie przeznaczają część swoich tokenów ADA na rzecz zabezpieczenia sieci. W zamian otrzymują oni nowo wyemitowane tokeny.

Ponieważ proces “stakowania” może być skomplikowany dla przeciętnego użytkownika, Coinbase i inne giełdy oferują prostsze rozwiązanie. Łączą one ADA wielu klientów oraz dodają je do puli stakingowej. Następnie redystrybuują do nich część nagród. Szacuje się, że na Coinbase roczna stopa zwrotu wyniesie 3,75% i będzie wypłacana co pięć do siedmiu dni.

Wraz z pojawieniem się informacji dot. stakingu ADA na Coinbase, token zareagował natychmiastowym wzrostem. Jego cena zyskała 15% w ciągu ostatnich 24 godzin. W perspektywie 7-dniowej sytuacja wygląda jeszcze lepiej – Cardano w tym czasie wzbiło się na północ o aż 35%.

ADA jest piątą monetą, dla której Coinbase oferuje usługi stakingowe, po Algorand, Cosmos, Ethereum i Tezos. Według Sahu giełda “planuje kontynuować skalowanie portfolio stakingowego w 2022 roku.”

Cardano rozwija smart kontraktyreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.