Coinbase wprowadza staking Cardano (ADA) | Wiadomości | CrypS.

Coinbase wprowadza staking Cardano (ADA)

Zerelik Maciej
Cardano rozwija smart kontrakty

Coinbase w ciągu ostatniego roku wprowadziła do swojej oferty wiele różnych nowych tokenów. Firma rozbudowuje również swoje opcje stakingowe. Giełda ogłosiła dziś wprowadzenie wsparcia dla stakingu ADA, natywnej kryptowaluty blockchaina Cardano.

Wyjaśniając tę decyzję, starszy menedżer produktu Rupmalini Sahu podkreślił fakt, że ADA znajduje się w pierwszej dziesiątce monet pod względem kapitalizacji rynkowej. Wyróżnił też „elastyczną, zrównoważoną i skalowalną” konstrukcję blockchaina Cardano. Projekt ten wykorzystuje smart kontrakty, analogicznie do Ethereum i Solana, dzięki czemu pozwala na obsługę zdecentralizowanych aplikacji oraz NFT.

Cardano jest też kryptowalutą typu proof-of-stake. Oznacza to, że jej sieć jest zabezpieczona nie przez wydobycie, jak w przypadku Bitcoina, ale przez to, że ludzie przeznaczają część swoich tokenów ADA na rzecz zabezpieczenia sieci. W zamian otrzymują oni nowo wyemitowane tokeny.

Ponieważ proces „stakowania” może być skomplikowany dla przeciętnego użytkownika, Coinbase i inne giełdy oferują prostsze rozwiązanie. Łączą one ADA wielu klientów oraz dodają je do puli stakingowej. Następnie redystrybuują do nich część nagród. Szacuje się, że na Coinbase roczna stopa zwrotu wyniesie 3,75% i będzie wypłacana co pięć do siedmiu dni.

Wraz z pojawieniem się informacji dot. stakingu ADA na Coinbase, token zareagował natychmiastowym wzrostem. Jego cena zyskała 15% w ciągu ostatnich 24 godzin. W perspektywie 7-dniowej sytuacja wygląda jeszcze lepiej – Cardano w tym czasie wzbiło się na północ o aż 35%.

ADA jest piątą monetą, dla której Coinbase oferuje usługi stakingowe, po Algorand, Cosmos, Ethereum i Tezos. Według Sahu giełda „planuje kontynuować skalowanie portfolio stakingowego w 2022 roku.”

Cardano rozwija smart kontrakty
reklama
reklama