Coinbase traci II miejsce wśród największych giełd krypto. Dominacja Binance topnieje | Wiadomości | CrypS.

Coinbase traci II miejsce wśród największych giełd krypto. Dominacja Binance topnieje

Bybit

Zmiany w sektorze scentralizowanych giełd do handlu kryptowalutami. Znajdująca się w dalszym ciągu na pierwszym miejscu platforma Binance zaczyna tracić na swojej dominacji. Z drugiego miejsca spadło natomiast Coinbase, które zajęła singapurska giełda Bybit! 


  • Bybit jest obecnie drugą największą giełdą kryptowalut na świecie. Jak wynika z raportu od Kaiko, przewaga tej giełdy wynika z niskich opłat transakcyjnych oraz znacznego udziału w kwestii handlu bitcoinem oraz etherem na rynku futures,
  • Dominacja Binance w ostatnich miesiącach spadła w wyniku licznych problemów tej giełdy na tle regulacyjnym w wielu jurysdykcjach, a także w następstwie wystartowania ETF-ów dla rynku spot bitcoina,

Przetasowanie w sektorze CEX-ów

Pochodząca z Singapuru platforma do handlu kryptowalutami – Bybit – ma ważny powód do celebracji. Otóż udało jej się wyprzedzić amerykańską Coinbase pod względem udziału na rynku cyfrowych aktywów i uplasować się na drugim miejscu największych tego typu podmiotów na świecie.

Jak wynika z danych, które udostępniła mediom platforma analityczna Kaiko, od października 2023 roku udział Bybit w tym sektorze zwiększył się z poziomu 8% do 16%.

Czynników, które pomogły tej firmie umocnić swoją pozycję w branży kryptowalut jest kilka. Jedną z głównych przyczyn jest mocne osłabienie dominacji lidera rynku, czyli Binance.

Jak wszyscy wiemy, założona przez Changpeng Zhao giełda ma za sobą dość ciężki okres w kwestii bojów z organami nadzorczymi w wielu krajach, a dwa najcięższe ciosy w jej kierunku zostały wyprowadzone przez amerykańską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) oraz Departament Sprawiedliwości (DoJ).

W listopadzie zeszłego roku Binance zawarło ugodę z DoJ, w ramach której giełda musi zapłacić 4,3 miliardy dolarów kary, a jej były już CEO, czy wspomniany CZ, odbywa 4-miesieczny wyrok pozbawienia wolności za złamanie tajemnicy bankowej.

Od tamtego czasu dominacja giełdy na tym rynku została zredukowana z poziomu 60% do 54%.

Ale nie tylko Binance mocno oberwało w ostatnich miesiącach. Wolumeny handlowe na takich topowych platformach, jak Upbit i OKX, także zaczęły być mniejsze, mimo trwania hossy na rynku kryptowalut.

Oczywiście uruchomienie z początkiem tego roku spotowych ETF-ów na bitcoina w USA także miało wpływ na mniejsze wolumeny handlowe na wyżej wspomnianych platformach. Jednakże o konkurencyjności Bybit świadczy również kilka innych czynników.

Bybit pnie się na szczyt

Kluczowym aspektem jest na pewno lwia część udziału na rynku w wolumenie transakcji kasowych BTC i ETH. W przypadku Bybit mówimy tutaj o wzroście z poziomu 17% do 53% od października 2023 roku.

Jesteśmy podekscytowani ciągłym rozwojem i uznaniem Bybit w branży. Nasze zaangażowanie w zapewnianie konkurencyjnych opłat, bezpiecznej platformy i innowacyjnych produktów, takich jak Unified Trading Account, odbiło się szerokim echem wśród naszych użytkowników

– komentuje dyrektor generalny Bybit, Ben Zhou.

Giełda ta od zeszłego roku zajmuje także drugie miejsce, zaraz po Binance, na rynku rynek instrumentów pochodnych.

Kolejny czynnik na korzyść tej giełdy to opłaty transakcyjne, które w przypadku Bybit należą do najniższych na rynku kryptowalut, tuż obok OKX i Binance.

Bybitreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.