Coinbase pozwala zamienić USDT na USDC bez opłat | Wiadomości | CrypS.

Coinbase pozwala zamienić USDT na USDC bez opłat

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
Coinbase podejmie walkę z SEC

Coinbase rozpoczęła kampanię mającą na celu wsparcie USDC. Giełda umożliwiła wymianę Tethera na “niezawodny i godny zaufania stablecoin” USD Coin (USDC) bez żadnych opłat.


Odpowiednia opcja znajduje się zarówno w desktopowej, jak i mobilnej wersji platformy. W oświadczeniu giełdy możemy przeczytać:

Wydarzenia ostatnich kilku tygodni wystawiły na próbę niektóre stabilne tokeny. Byliśmy świadkami ucieczki do jakości.

Wśród zawirowań rynkowych spowodowanych upadkami ekosystemu Terra i giełdy FTX, doszło do krótkoterminowych odchyleń USDT w stosunku do dolara amerykańskiego.

Przedstawiciele giełdy podkreślali, że w obecnych czasach dla klientów najważniejsza jest stabilność i zaufanie. Uzyskuje się je dzięki pewności zabezpieczenia rezerw stablecoinów.

USDC jest w 100% wspierany przez gotówkę i krótkoterminowe obligacje skarbowe USA przechowywane w regulowanych amerykańskich instytucjach finansowych. Coinbase wraz z Circle poprzez konsorcjum Centre, pełni rolę emitenta stablecoina.

USDC Coin, z kapitalizacją 42,8 mld USD, zajmuje drugie miejsce w kategorii stablecoinów za Tetherem z 65,7 mld USD. Dzienny wolumen obrotu wynosi dla nich odpowiednio 1,96 mld USD i 28 mld USD.

Tether – kontrowersje

Wcześniej The Wall Street Journal sugerowało, że Tether pożycza USDT i nie informuje o tym opinii publicznej. Emitent stablecoina nazwał artykuł “hipokryzją”. Portal opublikował podobny artykuł w sierpniu. Jego autorzy twierdzili, że USDT jest “technicznie niewypłacalny”.

19 sierpnia piąty co do wielkości audytor na świecie, BDO Italia, potwierdził bezpieczeństwo stablecoina.

Coinbase podejmie walkę z SECreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.