Coinbase planuje uruchomić mainnet Base w 2023 r.

Coinbase podejmie walkę z SEC

Kierownik projektu Base i szef protokołów w Coinbase, Jesse Pollack, wypowiedział się na temat planów uruchomienia blockchaina warstwy 2 – Base.


To już niedługo, ciężko nad tym pracujemy. Jest to nasz priorytet numer jeden wraz z naszymi celami decentralizacji i poświęcimy resztę roku, aby wystartować tak szybko, jak to możliwe. – powiedział Pollack w rozmowie z TechCrunch.

Platforma jest w trybie testnetu od końca lutego. Pollack nie podał dokładnej daty, ale stwierdził, że Base planuje uruchomić mainnet w 2023 roku. Wizja Base, jak mówi, polega na wprowadzeniu miliona deweloperów i miliarda użytkowników poprzez łatwe w użyciu produkty.

Czym jest Base?

Blockchain Base ma na celu zapewnienie platformy, na której deweloperzy mogą łatwo budować swoje produkty i integrować się z ekosystemem Coinbase. Projekt jest przedstawiany jako „zdecentralizowaną sieć dla zdecentralizowanych aplikacji”. Base stanie się również mostem łączącym różne sieci i ekosystemy, w tym warstwę 1 i 2 bitcoina oraz Solanę.

Wiele przedsiębiorstw kryptowalutowych, platform handlowych i firm infrastrukturalnych zaangażowało się w Base. Wśród nich są m.in. Blockdaemon, Chainlink, Etherscan, Quicknode, Aave, Animoca Brands, Dune, Nansen, Magic Eden, Pyth, Rainbow Wallet, Ribbon Finance, The Graph, Wormhole, Gelato i inne.


Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->