Coinbase planuje uruchomić mainnet Base w 2023 r. | Wiadomości | CrypS.

Coinbase planuje uruchomić mainnet Base w 2023 r.

Dawid Kucharczyk
Coinbase podejmie walkę z SEC

Kierownik projektu Base i szef protokołów w Coinbase, Jesse Pollack, wypowiedział się na temat planów uruchomienia blockchaina warstwy 2 – Base.


To już niedługo, ciężko nad tym pracujemy. Jest to nasz priorytet numer jeden wraz z naszymi celami decentralizacji i poświęcimy resztę roku, aby wystartować tak szybko, jak to możliwe. – powiedział Pollack w rozmowie z TechCrunch.

Platforma jest w trybie testnetu od końca lutego. Pollack nie podał dokładnej daty, ale stwierdził, że Base planuje uruchomić mainnet w 2023 roku. Wizja Base, jak mówi, polega na wprowadzeniu miliona deweloperów i miliarda użytkowników poprzez łatwe w użyciu produkty.

Czym jest Base?

Blockchain Base ma na celu zapewnienie platformy, na której deweloperzy mogą łatwo budować swoje produkty i integrować się z ekosystemem Coinbase. Projekt jest przedstawiany jako “zdecentralizowaną sieć dla zdecentralizowanych aplikacji”. Base stanie się również mostem łączącym różne sieci i ekosystemy, w tym warstwę 1 i 2 bitcoina oraz Solanę.

Wiele przedsiębiorstw kryptowalutowych, platform handlowych i firm infrastrukturalnych zaangażowało się w Base. Wśród nich są m.in. Blockdaemon, Chainlink, Etherscan, Quicknode, Aave, Animoca Brands, Dune, Nansen, Magic Eden, Pyth, Rainbow Wallet, Ribbon Finance, The Graph, Wormhole, Gelato i inne.

Coinbase podejmie walkę z SECreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.