Coinbase może usunąć wyszukiwarkę DAppsów | Wiadomości | CrypS.

Coinbase może usunąć wyszukiwarkę DAppsów

Mariusz Przepiórka
coinbase clearbank

Należąca do giełdy kryptowalut Coinbase platforma Coinbase Wallet rozważa usunięcie funkcji wyszukiwania zdecentralizowanych aplikacji (DApps) ze swej aplikacji mobilnej. Plan ten jest efektem zmiany zasad działania sklepu App Store należącego do firmy Apple. Doniesienia te potwierdził CEO Coinbase Brian Armstrong, który przyznał też, że ostateczna decyzja jeszcze nie zapadła.

Armstrong dodał, że DAppsy to ważny obszar innowacji w branży finansowej. Jego zdaniem znaczna liczba programistów i początkujących adeptów tej technologii ma kryptowaluty o wartości milionów dolarów powiązane z aplikacjami, z których nie będą mogli korzystać na urządzeniach Apple.

Coinbase Wallet od dawna umożliwiał dostęp do Dappsów przez swą aplikację mobilną, jednak w sierpniu dodał również dostęp za pośrednictwem usługi WalletLink. Jeśli giełda zdecyduje się usunąć tę funkcję z aplikacji, Dappsy wciąż będą dostępne przez WalletLink. Nieco wcześniej podobne działania wobec branży kryptowalutowej podjął Google. Firma zablokowała na swej platformie Google Play dostęp do portfela Ethereum oraz przeglądarkę DApp MetaMask.

coinbase clearbank
reklama
reklama