Coinbase może usunąć wyszukiwarkę DAppsów | Wiadomości | CrypS.

Coinbase może usunąć wyszukiwarkę DAppsów

Mariusz Przepiórka
coinbase clearbank

Należąca do giełdy kryptowalut Coinbase platforma Coinbase Wallet rozważa usunięcie funkcji wyszukiwania zdecentralizowanych aplikacji (DApps) ze swej aplikacji mobilnej. Plan ten jest efektem zmiany zasad działania sklepu App Store należącego do firmy Apple. Doniesienia te potwierdził CEO Coinbase Brian Armstrong, który przyznał też, że ostateczna decyzja jeszcze nie zapadła.

Armstrong dodał, że DAppsy to ważny obszar innowacji w branży finansowej. Jego zdaniem znaczna liczba programistów i początkujących adeptów tej technologii ma kryptowaluty o wartości milionów dolarów powiązane z aplikacjami, z których nie będą mogli korzystać na urządzeniach Apple.

Coinbase Wallet od dawna umożliwiał dostęp do Dappsów przez swą aplikację mobilną, jednak w sierpniu dodał również dostęp za pośrednictwem usługi WalletLink. Jeśli giełda zdecyduje się usunąć tę funkcję z aplikacji, Dappsy wciąż będą dostępne przez WalletLink. Nieco wcześniej podobne działania wobec branży kryptowalutowej podjął Google. Firma zablokowała na swej platformie Google Play dostęp do portfela Ethereum oraz przeglądarkę DApp MetaMask.

coinbase clearbank
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.