Coinbase gromadzi kapitał, aby przetrwać „kryptowalutową zimę” | Wiadomości | CrypS.

Coinbase gromadzi kapitał, aby przetrwać „kryptowalutową zimę”

Mariusz Przepiórka
Coinbase bez IPO wchodzi na giełdę

Największa amerykańska giełda kryptowalut, zgromadziła środki pieniężne o wartości około 4 miliardów dolarów, przygotowując się na spadek wolumenu handlu detalicznego kryptowalutami i wyższe koszty operacyjne spowodowane przeszkodami regulacyjnymi.

Powód gromadzenia kapitału

Giełda spodziewa się, że środki pieniężne mogą być wykorzystane na pokrycie kosztów wywołanych przez różne czynniki, w tym dostosowanie się do nowych regulacji wydanych przez USA. Dyrektor finansowy Coinbase Alesia Haas powiedziała w rozmowie z Wall Street Journal, że żadne konkretne zagrożenie dla giełdy lub branży nie zmusiło spółki do zbudowania rezerw gotówkowych, ale lepiej już teraz przygotować się na gorsze czasy. Firma przeprowadziła testy, aby upewnić się, że jest w stanie poradzić sobie z kosztami zgodności z prawem, cyberataków czy możliwych spadków obrotów.

Regulacyjne chmury zbierają się nad branżą z powodu ustawy, która przeszła w zeszłym tygodniu w Senacie USA. Akt prawny jest nieprecyzyjnie sformułowany i platformy DeFi, oraz górnicy kryptowalutowi w celach podatkowych mogą być zdefiniowani jako brokerzy. Branża wciąż ma nadzieję, że ustawa zostanie zmieniona przez wejściem w życie, ponieważ istnieją obawy, że jeśli projekt wejdzie w życie bez poprawek, znacząca liczba inwestorów kryptowalutowych może wyjść z rynku.

W okresie poprzedzającym gorącą debatę w Senacie, Coinbase zanotowała ogromne zyski sięgające około 740 mln USD w pierwszym kwartale oraz 1,6 mld USD w drugim kwartale. Przychody na giełdzie są generowane głównie przez wysokie opłaty transakcyjne od prawie dziewięciu milionów inwestorów detalicznych i około 9000 inwestorów instytucjonalnych. Warto dodać, że giełda mówiła już o spodziewanym spadku wolumenu w swoim podsumowaniu finansowym za drugi kwartał.

Giełda wchodzi na japoński rynek

Giełda zapowiedziała też uruchomienie działalności w Japonii, która jest jednym z największych kryptowalutwych rynków na świecie. Zgodnie z oficjalnym komunikatem, Conbase zamierza zaangażować się w zwiększenie wykorzystania kryptowalut w Japonii poprzez dostarczenie najlepszej oferty dla japońskich klientów. W pierwszej kolejności giełda zamierza uruchomić produkty detaliczne, w tym pakiet pięciu najlepszych aktywów w oparciu o wolumen obrotu, a w nadchodzących miesiącach doda kolejne aktywa i produkty. W lanach jest również wprowadzenie bardziej zlokalizowanych wersji globalnie popularnych usług, takich jak zaawansowane opcje handlu i usługa Coinbase dla Instytucji.

Coinbase bez IPO wchodzi na giełdę