Coinbase osiąga w przychodach 2,2 mld USD za drugi kwartał | Wiadomości | CrypS.

Coinbase osiąga w przychodach 2,2 mld USD za drugi kwartał

Konrad Juszczyk
Wyniki finansowe Coinbase za drugi kwartał 2021 roku

Największa giełda kryptowalut w USA ostrzegła jednak, że w trzecim kwartale jej liczba miesięcznych użytkowników dokonujących transakcji oraz wolumen obrotu będą niższe.

Wyniki Coinbase za drugi kwartał

Całkowity przychód Coinbase za drugi kwartał wyniósł 2,23 miliarda dolarów, podała amerykańska firma w liście do akcjonariuszy. Przychody z opłat transakcyjnych wyniosły 1,9 miliarda dolarów. Wyniki te deklasują prognozy analityków, którzy sądzili, że firma osiągnie łączny przychód w wysokości 1,78 miliarda dolarów.

Największa giełda kryptowalut w USA wzrosła do 8,8 miliona miesięcznych użytkowników dokonujących transakcji (MTU) i 68 milionów użytkowników ogółem, w porównaniu z szacunkami analityków dotyczącymi 6,7 miliona użytkowników miesięcznie i 62,8 miliona użytkowników ogółem.

miesięczna liczba transakcji na Coinbase

Platforma handlowa odnotowała w Q2 zysk netto w wysokości 1,6 miliarda dolarów, co stanowi ogromny wzrost w porównaniu z 32 milionami dolarów odnotowanymi w tym samym okresie w 2020 roku. Po raz pierwszy w dziewięcioletniej historii Coinbase, ETH przeskoczyło BTC w wolumenie obrotu, przy czym aktywa stanowiły odpowiednio 26% i 24% całkowitego wolumenu. W raporcie Coinbase stwierdził, że spadek wolumenu obrotu BTC może być wynikiem spadku całkowitego wolumenu globalnie, a wzrost ETH przypisuje się wzrostowi ekosystemów DeFi i NFT

Trzeba podkreślić również, że zysk Coinbase na akcję wyniósł 3,45 USD, w porównaniu do szacunków 2,33 USD, a liczba pracowników firmy wzrosła o 450 osób, przez co łączna ich ilość sięgnęła 2176 osób.

Czy Coinbase jest przewartościowany?

Pomimo tego, że Coinbase pobił szacunki analityków dotyczące przychodów za drugi kwartał, amerykańska firma badawcza New Constructs uważa, że ​ giełda kryptowalut jest przewartościowana. Według dyrektora generalnego firmy analitycznej, Davida Trainera, wyniki, choć imponujące, nie są wystarczająco dobre, aby uzasadnić „bardzo kosztowną” wycenę firmy na około 56 miliardów dolarów.

Coinbase prawdopodobnie nie będzie w stanie utrzymać wysokich zysków w przyszłości dzięki rosnącej konkurencji w przestrzeni handlu kryptowalutami. – powiedział Trainer, mówiąc o konkurencji ze strony Binance, Gemini oraz Krakena.

Wyniki finansowe Coinbase za drugi kwartał 2021 roku
reklama
reklama