Coinbase dodaje wsparcie dla governance tokena Ampleforth FORTH | Wiadomości | CrypS.

Coinbase dodaje wsparcie dla governance tokena Ampleforth FORTH

Zerelik Maciej
coinbase wbtc

Wkrótce po ogłoszeniu uruchomienia tokena zarządzania Ampleforth – FORTH, Coinbase Pro wprowadziła go na swoją platformę.

Ampleforth prezentuje FORTH

Podobnie jak Uniswap, Ampleforth cieszy się notowaniem na Coinbase już pierwszego dnia. Platforma aktywnie notowała popularne tokeny DeFi przez cały rok. W lipcu zeszłego roku na giełdzie pojawił się również pierwotny token AMPL. FORTH, uruchomiony dzisiaj token zarządzania, będzie teraz również notowany na Coinbase Pro.

Wcześni uczestnicy protokołu nie muszą jednak kupować monety na Coinbase. Wraz z dzisiejszą premierą, 15 milionów tokenów zostało rozdanych posiadaczom AMPL i poprzednim uczestnikom programu wydobycia płynności Geyser.

FORTH został stworzony jako sposób na decentralizację sieci. Społeczność będzie go używać do proponowania i głosowania nad kluczowymi zmianami w protokole.

Czym jest Ampleforth (AMPL)?

Projekt Ampleforth jest częścią świata kryptowalut już od jakiegoś czasu. Jego token AMPL jest prawdopodobnie najbardziej znanym aktywem z klasy walut rebasingowych. Wśród tego typu monet zalicza się też m.in. ESD, DSD i BASED.

AMPL posiada elastyczną podaż, która zmienia się w oparciu o warunki rynkowe. Innymi słowy, jej zmienność jest związana raczej z liczbą tokenów w obiegu niż z ich ceną. Cena docelowa to 1 USD, ale mechanizm rebasingowy sprawia, że moneta różni się od stablecoina. AMPL ma być jednostką rozliczeniową dla stabilnych smart kontraktów. AMPL wystartował na Ethereum, ale od tego czasu rozszerzył się na Polkadot, NEAR i TRON.

Ostatnie aktualizacje protokołu to między innymi usunięcie możliwości aktualizacji kontraktów, uczynienie go odpornym na cenzurę i należącym do społeczności.

Aby zachęcić do udziału w zarządzaniu Ampleforth, stopa inflacji tokena będzie wynosiła 2% rocznie po pierwszym roku. Przed rozpoczęciem głosowania on-chain będzie również okres onboardingu, aby dać społeczności czas na przyzwyczajenie się do systemu zarządzania.

Kontrakt na token jest już dostępny, a termin składania wniosków zostanie ogłoszony wkrótce. Społeczność zdecyduje wtedy, co zrobić z nieodebranymi tokenami. Richy Qiao, główny dyrektor biznesowy Ampleforth, powiedział:

Jesteśmy naprawdę podekscytowani tym, co FORTH oznacza dla społeczności AMPL. Jest to ogromny krok w kierunku większej decentralizacji i solidności, jednocześnie odblokowując pełny potencjał AMPL jako bloku konstrukcyjnego dla DeFi. Powinniśmy zobaczyć jeszcze większy postęp na tym froncie w potencjalnych ekscytujących integracjach platform pożyczkowych oraz wielołańcuchowych AMPL jeszcze w tym roku.

Kapitalizacja rynkowa Ampleforth wynosi w przybliżeniu 447,6 mln USD. Jest to obecnie 150. projekt kryptowalutowy w rankingu.

coinbase wbtc
reklama
reklama