Circle dodaje obsługę sieci Polygon dla USDC | Wiadomości | CrypS.

Circle dodaje obsługę sieci Polygon dla USDC

Maciej Żerelik
circle

Emitent USD Coin (USDC) – Circle, dodał do swojej platformy płatniczej wsparcie dla rozwiązania warstwy 2 – Polygon.


Circle zautomatyzował możliwość przekazywania USDC na Ethereum do sieci Polygon za pomocą protokołu crosschain Polygon Bridge. W oświadczeniu firmy możemy przeczytać:

Klienci Circle mogą wpłacać i wypłacać środki do Polygon USDC za pomocą konta i interfejsu API bez konieczności ręcznego korzystania z mostu crosschain.

Według firmy, konwersja waluty fiat na i z Polygon USDC będzie trwała „sekundy”. Co więcej, dzięki wsparciu Polygon poprzez konta i interfejsy API, firmy i deweloperzy będą mieli dostęp do wielu opcji wykorzystania stablecoina:

  • Handel na wiodących giełdach, takich jak Binance i FTX;
  • wymiana, zaciąganie pożyczek za pomocą protokołów DeFi, takich jak Aave i Uniswap
  • akceptacja płatności dla rynków NFT i platform gier;
  • natychmiastowe programowalne płatności dla użytkowników na całym świecie.

W momencie pisania tego tekstu USDC jest drugim największym „stablecoinem” po USDT od Tethera.

 

circlereklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.