Ci analitycy wskazują na kolejne spadki bitcoina. Jeden z nich jest znany z wybitnej precyzyjności prognoz | Wiadomości | CrypS.

Ci analitycy wskazują na kolejne spadki bitcoina. Jeden z nich jest znany z wybitnej precyzyjności prognoz

Patryk Chodyniecki
bitcoin

Analitycy, którzy wykorzystali już szczyt kursu krypto w 2023 r. przewidują kolejne wzrosty dla bitcoina. 


W nowej sesji strategicznej, analityk o pseudonimie DonAlt przekazał w swoim najnowszym filmie na YouTube’ie, że bitcoin obecnie oscyluje na poziomie, który nazywa „strefą niezdecydowania”. Co to oznacza? Według niego BTC nadal krąży na poziomie około 30 000 dolarów powodując niepewność na rynku, pomimo faktu, że kryptowaluty jeszcze nie są na ekstremalnie wysokich poziomach. 

DonAlt zabiera głos 

Według popularnego gracza, DonAlta, który dokładnie przewidział najniższą cenę bitcoina (BTC) w 2022 roku, to co widzimy na rynku jest zjawiskiem, które już przerabialiśmy: 

Jeśli to jest zwrot, musisz mieć świecę, która wejdzie do tej strefy niezdecydowania. Pamiętajmy, że już testowaliśmy strefę niezdecydowania wcześniej – w kwietniu. Zostaliśmy tam odrzuceni. Teraz wróciliśmy do miejsca, gdzie byliśmy. Byłem zadowolony, że mogłem zrezygnować z niej za pierwszym razem, zwłaszcza, że nastroje zaczynały znowu być absurdalnie optymistyczne wobec tego oporu. Ludzie obstawiali altcoiny, czy memecoiny… Z tych powodów starałem się dokonywać sprzedaży krypto. Teraz tego nie chce robić. 

Czy analitycy przewidują bańkę? 

Chociaż DonAlt jest bykiem na rynku bitcoina, ostrzega on, że obecny wzrost może być zbyt optymistyczny, a sam bitcoin może w krótkim czasie wrócić do poziomu 26 000 – 27 000 dolarów. W tym momencie jego kurs wynosi 30 428 USD.

Wykres przedstawia kurs BTC/USD. Źródło: TradingView.com

Kolejny trader o pseudonimie Capo posiadający ponad 766 600 obserwujących na Twitterze uważa, że bitcoin spadnie do poziomu 12 000 dolarów, a ether (ETH) w okolice między 500, a 700 dolarów. Strateg, który pozostał niedźwiedziem na krypto pomimo tegorocznego wzrostu, mówi również, że oczekuje kapitulacji altcoinów, które stracą ponad połowę swojej wartości.

Analiza nie uległa zmianie. Cena nadal znajduje się przy głównym oporze i jak wcześniej mówiłem, ruch wygląda na manipulowany. Powstanie kapitulacji jest nadal prawdopodobne. Oznacza to, że główne cele pozostają na poziomie 12 000 dolarów dla BTC i 500-700 dolarów dla ETH. Altcoiny spadłyby średnio o 60-80%.

 

Według Capo wiele altcoinów jest osłabionych i osiągnęło tegoroczne minima. Jednocześnie buduje on krótkie pozycje na kilku kryptoaktywach, w tym BNB, SOL i MATIC, które niedawno zostały zaklasyfikowane jako papiery wartościowe przez amerykańską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd (SEC).

Wiele altcoinów już zrobiło nowe minimum poniżej tego z 2022 roku, a niektóre nawet zbliżają się do minimum z czasów Covid. Inne wycofały znaczną część tegorocznego wzrostu rynku niedźwiedzia i są o krok od zrobienia nowych minimów. Dlatego buduję krótkie pozycje na średni okres (z niską dźwignią), w które dodaję rozmiar przy kluczowych oporach i w altcoinach, które moim zdaniem mogą spaść więcej (BNB, TRX, SOL, AAVE i MATIC). Wszystkie te pozycje przynoszą zyski, z wyjątkiem tej na TRX.

Jak widać, każdy z głównych analityków ma inne zdanie na temat kierunku kursu kryptowalut. Spór z SEC, regulacje MiCA, a także prawdopodobne widmo kryzysu gospodarczego na świecie wcale nie ułatwia przewidzenia realnego kursu jakiejkolwiek kryptowaluty. Warto jednak zaznaczyć, że obecnie cena BTC rośnie i zmierza w kierunku kolejnych ATH

bitcoinreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.