Chiny oficjalnie delegalizują kryptowalutowe zbiórki | Wiadomości | CrypS.

Chiny oficjalnie delegalizują kryptowalutowe zbiórki

Redaktor: Albert Czajkowski
O co chodzi w chińskim zderzeniu z rynkiem kryptowalut?

Po rozprawieniu się z handlem i wydobyciem kryptowalut Chiny przenoszą front skierowany przeciwko kryptowalutom na inny obszar. Tym razem chiński Najwyższy Sąd Ludowy ogłosił zmianę interpretacji krajowego prawa karnego, tak aby publiczne zbiórki funduszy z wykorzystaniem kryptowalut stały się nielegalne. Nowe prawo zacznie obowiązywać od 1 marca.

Zbiórki, w przypadku których wartość zgromadzonych kryptowalut przekroczy 100 000 CNY (16 000 USD), zostaną uznane za „duże”. Jeśli jednak zebrana kwota przekroczy 500 000 CNY (79 000 USD), zbiórka zostanie uznana za „inne poważne okoliczności”, które podlegać będą karze.

Wprowadzono także zmiany dotyczące karania za przestępstwa związane z nielegalnym gromadzeniem środków. Sąd Najwyższy zachował pierwotne elementy ustawy i wprowadził do znowelizowanego dokumentu nowe, dotyczące m.in. przestępczości, pożyczek online, transakcji w walutach wirtualnych, leasingu finansowego itp.

Władze eliminują kryptowaluty

Według doniesień medialnych, głównym celem zmian jest wyjaśnienie stosowania odpowiednich przepisów, lepsza realizacja polityki karnej polegającej na łączeniu wyrozumiałości z surowością, karanie przestępstw związanych z nielegalnym gromadzeniem środków finansowych oraz zachowanie bezpieczeństwa i stabilności finansowej kraju.

Rygorystyczna polityka Chin w zakresie kryptowalut nie jest zaskoczeniem. We wrześniu 2021 roku władze uznały wszystkie transakcje kryptowalutowe za nielegalne. Od tego czasu organy regulacyjne wprowadziły kilka zasad mających na celu całkowite wyeliminowanie wszelkich operacji związanych z branżą kryptowalutową.

Tokeny NFT zyskują popularność w Chinach

Co ciekawe, nie słabnie zainteresowanie NFT ze strony chińskiego rynku. Gorączka wokół tej branży jest dodatkowo podsycana przez wejście na rynek znanych chińskich firm, takich jak Tencent. Wcześniej pojawiały się również doniesienia, że wspierana przez państwo Blockchain Services Network (BSN) zamierza wprowadzić na rynek nową platformę oferującą obsługę tokenów NFT. Projekt ma oferować interfejsy programowania aplikacji dla użytkowników w celu opracowania i zarządzania portalami użytkowników i aplikacjami dotyczącymi NFT.

W przeciwieństwie do tradycyjnych rynków, które wykorzystują kryptowaluty lub inne aktywa cyfrowe, klienci nowej platformy BSN do dokonywania zakupów i opłat za usługi mogą używać wyłącznie chińskich juanów.

O co chodzi w chińskim zderzeniu z rynkiem kryptowalut?reklama

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.