Alibaba Group zarejestrowała najwięcej blockchainowych patentów w 2020 | Wiadomości | CrypS.

Alibaba Group zarejestrowała najwięcej blockchainowych patentów w 2020

Redakcja
alibaba group blockchain

Jak wynika z raportu KISSPatent, chiński gigant technologiczny, Alibaba Group, zarejestrował w tym roku najwięcej blockchainowych patentów. Firma zarejestrowała ich dziesięć razy więcej niż następna spółka w rankingu – IBM.

Technologia blockchain cały czas prężnie się rozwija, o czym może świadczyć to, że tylko w pierwszej połowie tego roku zarejestrowano znacznie więcej patentów niż w całym 2019 roku.

Grupa Alibaba złożyła najwięcej wniosków patentowych

Z nowego raportu KISSPatent wynika, że Alibaba niedługo będzie właścicielem największej ilości blockchainowych patentów. Przewiduje się, że do końca tego roku wyprzedzi nawet lidera rankingu , czyli IBM.

Chiński gigant technologiczny i IBM są głównymi konkurentami w wyścigu o blockchainowe patenty. Alibaba zdołała jednak pokonać IBM, rejestrując w 2020 roku dziesięć razy więcej wniosków patentowych. Tym samym chińska grupa pobiła swój własny rekord, a cały przemysł ma trzy razy więcej zarejestrowanych patentów niż dwa lata temu.

Wg. KISSPatent, w tym roku najwięcej wniosków patentowych złożyła Alibaba Group. Na drugim miejscu pod względem liczby zgłoszeń znajduje się IBM, następnie Mastercard, Nchain i Walmart.

Autorzy rankingu twierdzą, że na liście nie ma firm specjalizujących się w DLT, ponieważ takie firmy nie składają wniosków wystarczająco często.

Ciekawą rzecz zauważył badacz KISSPatent, dr Graeser. Zwrócił on uwagę na to, że jedyną wyspecjalizowaną firmą DLT na tej liście jest Nchain – firma, w której pracuje samozwańczy twórca Bitcoina, Craig Wright. Dane Nchain pochodzą z własnych komunikatów prasowych firmy, które według KISSPatent są wątpliwe.

Lista nie jest kompletna

Zespół badawczy KISSPatent przyznaje, że lista ta nie jest kompletna, ponieważ nie obejmuje takich firm jak Webank czy Tencent. Potwierdza to raport China Daily, w którym stwierdzono, że na liście nie ma kilku ważnych chińskich firm. China Daily wskazała na dwie wyżej wymienione wcześniej firmy oraz spółkę Reechain.

KISSPatent szacuje, że Alibaba Group zarejestrowała w tym roku ponad 1500 patentów, a IBM zaledwie 240. China Daily zwróciło uwagę, że Tencent, Webank i Reechain powinny znaleść się na wyższej pozycji niż IBM.

alibaba group blockchainreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.