Charlie Munger proponuje wprowadzenie zakazu kryptowalut w USA | Wiadomości | CrypS.

Charlie Munger proponuje wprowadzenie zakazu kryptowalut w USA

Maciej Żerelik
charlie munger

USA powinny pójść w ślady Chin i zakazać stosowania kryptowalut. Taką opinię w wywiadzie dla Wall Street Journal wyraził Charlie Munger, prawa ręka Warrena Buffeta i wiceprezes Berkshire Hathaway.


99-letni inwestor powiązał wzrost cyfrowych aktywów z luką regulacyjną. Według współpracownika Warrena Buffetta nie można ich zaliczyć do kategorii walut, towarów czy papierów wartościowych.

To kontrakt hazardowy z prawie 100% plusem dla instytucji. Krąży w kraju, w którym w tej słabości konkurują tylko poszczególne państwa. USA powinny uchwalić nowe prawo federalne, które powinno położyć kres kryptowalutom.

Zdaniem Mungera „dwa precedensy” – zakaz kryptowalut przez Chiny i działania władz brytyjskich w XVIII wieku – mogą skłonić do „rozsądnych działań”. Parlament zakazał wówczas emisji nowych akcji przez następne sto lat w odpowiedzi na panującą w tych latach recesję.

W pierwszym przypadku władze Państwa Środka „mądrze doszły do wniosku, że kryptowaluty przyniosą więcej szkody niż pożytku”. W drugim, „decyzja ta wyznaczyła drogę dla Wieku Oświecenia i Rewolucji Przemysłowej”.

Wcześniejsze komentarze Mungera

W grudniu 2021 roku Munger powiedział, że chińskie władze podjęły właściwą decyzję, zakazując kryptowalut i związanej z nimi działalności.

Wcześniej wiceprezes Berkshire Hathaway porównał Teslę i bitcoina do „wszy i pcheł”, a także zakwestionował zdolność pierwotnej kryptowaluty „do stania się globalnym środkiem płatniczym”.

W 2022 roku Charles Munger nazwał kryptowaluty „inwestycją w nic” i porównał cyfrowe aktywa do „choroby wenerycznej”.

charlie mungerreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.