Changpeng Zhao zastrzelony przez FBI? | Wiadomości | CrypS.

Changpeng Zhao zastrzelony przez FBI?

Dawid Kucharczyk
Binance

Założyciel i dyrektor generalny giełdy kryptowalutowej Binance poinformował na Twitterze o próbie rozpowszechnienia fałszywych wiadomości o jego śmierci z rąk agentów FBI.


Changpeng Zhao powiedział, że plotka rozprzestrzeniała się w chińskiej sieci społecznościowej WeChat. Fałszywe informacje mówiły o przeszukaniu mieszkania biznesmena i jego śmierci z rąk agentów amerykańskiego FBI.

Napastnicy wykorzystali zrzut ekranu strony głównej chińskiej filii New York Timesa na Twitterze, aby uwiarygodnić fałszywe informacje, zamieszczając krótką wiadomość o wydarzeniu i zdjęcie Changpenga Zhao.

Nie pierwszy raz

Nie jest to pierwszy raz, kiedy biznesmen musiał skomentować próby zasiania nieprawdziwych informacji na jego temat lub wydarzeń związanych z Binance. Około sześć miesięcy temu drugi największy chiński portal informacyjny 163.com (Wangyi Shimbun) opublikował historię cytującą Forbes, zatytułowaną „Założyciel Binance Changpeng Zhao został przeszukany przez FBI i aresztowany w swoim domu. W piwnicy rezydencji odkryto tajny pokój zawierający BNB i BUSD.”

Proste połączenie nazw Binance i Changpeng Zhao w artykule Forbesa już tworzy efekt wiarygodności dla niewyszukanego czytelnika. Changpeng Zhao skomentował informacje podane przez 163.com w następujący sposób:

Pewien wysoki rangą Chińczyk został schwytany i przeszukany pod kątem korupcji i znalazł w swojej piwnicy tajny pokój wypchany po brzegi BNB i BUSD…. To niedorzeczne.

Zhao zakończył swoją najnowszą wiadomość do swoich zwolenników na Twitterze liczbą 4 i zdjęciem siebie z rozłożonymi czterema palcami. W ten sposób CEO Binance przypomina o swoich czterech zaleceniach na rok 2023.

W styczniu Zha opublikował post, w którym prosił subskrybentów o „zignorowanie FUD, fałszywych wiadomości i ataków”

CEO Binance ogłosił też zakończenie testów beta platformy Bicasso napędzanej sztuczną inteligencją. Wkrótce po premierze giełda została oskarżona o plagiat pomysłu przez dewelopera, który wygrał jej hackathon.

Binancereklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.