Changpeng Zhao spotkał się w zeszłym tygodniu z przedstawicielami brytyjskiego rządu | Wiadomości | CrypS.

Changpeng Zhao spotkał się w zeszłym tygodniu z przedstawicielami brytyjskiego rządu

Zerelik Maciej
changpeng zhao

Dyrektor generalny Binance Changpeng Zhao spędził ostatnią środę na rozmowach z wpływowymi przedstawicielami brytyjskiego rządu w Westminster.

Zhao wygłosił wówczas przemówienie dla gości z 10 Downing Street i Ministerstwa Skarbu, jak również posłów i lordów. Wieczór został zorganizowany przez konserwatywny ośrodek analityczny Centre for Policy Studies.

W swoim wystąpieniu Zhao przyznał, że przy budowie jego giełdy popełniono błędy. Podkreślił jednak, że teraz chce bardziej aktywnie współpracować z organami regulacyjnymi.

„Czułem się, jakby prowadził ofensywę czarowania” – powiedział jeden z rozmówców. Inny dodał, że obecność doradców z Downing Street i Ministerstwa Skarbu „wskazuje, jak poważnie rząd traktuje tę sprawę”.

Burzliwa przeszłość

Binance ma burzliwą przeszłość w Wielkiej Brytanii. W czerwcu ubiegłego roku Financial Conduct Authority (FCA) nakazał Binance Markets Limited, brytyjskiej jednostce firmy, wstrzymanie wszelkiej działalności w kraju. FCA później oznajmiła, że „nie jest w stanie” nadzorować Binance – twierdząc, że firma odmówiła odpowiedzi na jej pytania.

Zaledwie wczoraj, po tym jak Binance ogłosiła umowę z notowaną na Nasdaq firmą kryptowalutową Eqonex, FCA wydała kolejne oświadczenie. Ostrzegła w nim, że może odebrać firmie status zarejestrowanego depozytariusza, „jeżeli nie będzie przekonana, że firma lub jej rzeczywisty właściciel są odpowiednimi osobami”.

Jedna z osób uczestniczących w wydarzeniu powiedziała, że wystąpienie Zhao sprawiło wrażenie, iż Binance dąży teraz do zapewnienia zgodności z przepisami „w sposób znacznie poważniejszy niż dotychczas”.

Rzecznik prasowy Binance odmówił komentarza na temat tego, o czym rozmawiano podczas kolacji. Powiedział jednak, że Zhao „jednoznacznie stwierdził, że jesteśmy w pełni zgodni z przepisami na całym świecie i chcemy uzyskać każdą licencję i rejestrację, jaką tylko możemy”.

Wśród uczestników kolacji znaleźli się konserwatywny poseł Matt Warman i Ed Vaizey, były minister kultury, komunikacji i przemysłu kreatywnego.

changpeng zhao
reklama
reklama