CFTC stawia zarzuty czterem organizatorom piramidy finansowej BTC | Wiadomości | CrypS.

CFTC stawia zarzuty czterem organizatorom piramidy finansowej BTC

Mariusz Przepiórka
cftc

Amerykańska Commodity Futures Trading Commission (CFTC) poinformowała, że złożyła wniosek o wszczęcie postępowania cywilnego w celu postawienia zarzutów czterem operatorom bitcoinowej piramidy finansowej o wartości 44 mln USD.

Zgodnie z komunikatem prasowym, Dwayne Golden z Florydy, Jatin Patel z Indii, Marquis Egerton z Północnej Karoliny i Gregory Aggesen z Nowego Jorku zostali oskarżeni o oszustwa związane z prowadzeniem piramidy finansowej z wykorzystaniem Bitcoina, oszukańcze nakłanianie do zainwestowania ponad 44 mln USD i sprzeniewierzenie milionów dolarów.

Oszuści korzystali z kilku stron internetowych

Golden, Patel i Egerton są oskarżeni o wyłudzenie ponad 23 mln USD w bitcoinach za pośrednictwem stron internetowych Empowercoin i Ecoinplus. W pozwie zarzuca się również Goldenowi, Patelowi, Aggesenowi i wspólnikowi prowadzenie firmy JetCoin, za pośrednictwem której wyłudzili od osób fizycznych ponad 21 mln USD w bitcoinach.

W pozwie wskazano, że wszystkie strony internetowe obiecywały klientom, że ich bitcoiny będą zarządzane przez specjalistów i będą przynosić codzienne zyski. Bitcoiny klientów były albo sprzeniewierzane przez oskarżonych i ich wspólników, albo wykorzystywane do wypłacania fikcyjnych zysków innym klientom programu działającego na zasadach piramidy finansowej.

CFTC ściga oszustów i organizatorów nieuczciwych projektów

Goldenowi, Patelowi i Egertonowi zarzuca się sprzeniewierzenie bitcoinów o wartości 9,8 mln USD. Ponadto organizatorzy piramidy oraz ich wspólnik są również oskarżeni o sprzeniewierzenie bitcoinów o wartości około 7,8 mln USD otrzymanych za pośrednictwem witryny JetCoin.

– Ta sprawa pokazuje, że oszuści nie ustają w wymyślaniu programów, których celem jest pozbawienie ludzi ciężko zarobionych pieniędzy, a oszustwa związane z aktywami cyfrowymi nie są tu wyjątkiem – powiedział Vincent McGonaglem, p.o. dyrektora ds. egzekwowania prawa.

W ubiegłym miesiącu CFTC oskarżyła The W Trade Group LLC, Larry’ego Ramosa Mendozę i Josepha Carvajalesa z Miami na Florydzie o oszustwo i sprzeniewierzenie ponad 19 mln USD w związku z kontraktami terminowymi, transakcjami na rynku forex i opcjami.

cftc
reklama
reklama