CEO Ripple: sprawa z SEC przebiega wyjątkowo dobrze | Wiadomości | CrypS.

CEO Ripple: sprawa z SEC przebiega wyjątkowo dobrze

Anna Sutowicz
Sprawa Ripple vs. SEC: kolejne niepowodzenie regulatora

Brad Garlinghouse, dyrektor generalny Ripple powiedział wczoraj uczestnikom paryskiego tygodnia blockchain, że tocząca się sprawa Ripple-SEC przebiega znacznie lepiej, niż tego się spodziewał.


Stawka jest wysoka

Brad Garlinghouse, dyrektor generalny Ripple, wypowiedział się w sprawie toczącego się sporu z Komisją Papierów Wartościowych i Giełd (SEC). Wiele wskazuje na to, że dyrektor generalny Ripple, coraz bardziej optymistycznie podchodzi do sprawy z SEC. W jego ocenie, długotrwała sprawa zakończy się z pozytywnym wynikiem dla Ripple.

W czasie wczorajszego przemówienia na Paris Blockchain Week, CEO Ripple powiedział, że ostatnie wydarzenia w procesie sądowym uwiarygodniły obronę jego firmy. Ripple wypadło lepiej, niż tego się spodziewał:

Pozew potoczył się wyjątkowo dobrze i znacznie lepiej, niż mogłem się spodziewać, gdy zaczął się około 15 miesięcy temu. Ale koła sprawiedliwości poruszają się powoli.

Stwierdził, że zwycięstwo Ripple może przyczynić się do tego, że Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd chociaż częściowo odstąpi od agresywnej pogoni za branżą krypto.

Co jeśli Ripple przegra sprawę?

Gdyby jednak Ripple, przegrało sprawę, wówczas mógłby powstać precedens, w którym SEC za papiery wartościowe uzna większość tokenów na giełdach kryptowalut. Garlinghouse powiedział, że przegrana Ripple byłaby naprawdę negatywna dla kryptowalut w Stanach Zjednoczonych. Giełdy krypto mogłyby być zmuszone do rejestracji w SEC.

Na początku tego tygodnia adwokat Ripple, James K. Filan poinformował społeczność XRP, że sąd odrzucił wniosek SEC o ponowne rozpatrzenie orzeczenia Deliberative Process Privilege (DPP) i uwzględnił wniosek komisji o wyjaśnienie tego orzeczenia. Więcej na temat przebiegu sprawy pomiędzy Ripple-SEC, znajdziesz tu: Wszystko co musisz wiedzieć o sprawie SEC vs. Ripple.

Sprawa Ripple vs. SEC: kolejne niepowodzenie regulatorareklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.