CEO Ripple: sprawa z SEC przebiega wyjątkowo dobrze | Wiadomości | CrypS.

CEO Ripple: sprawa z SEC przebiega wyjątkowo dobrze

Anna Sutowicz
CEO Ripple: sprawa z SEC przebiega wyjątkowo dobrze

Brad Garlinghouse, dyrektor generalny Ripple powiedział wczoraj uczestnikom paryskiego tygodnia blockchain, że tocząca się sprawa Ripple-SEC przebiega znacznie lepiej, niż tego się spodziewał.


Brad Garlinghouse, dyrektor generalny Ripple, wypowiedział się w sprawie toczącego się sporu z Komisją Papierów Wartościowych i Giełd (SEC). Wiele wskazuje na to, że dyrektor generalny Ripple, coraz bardziej optymistycznie podchodzi do sprawy z SEC. W jego ocenie, długotrwała sprawa zakończy się z pozytywnym wynikiem dla Ripple.

Stawka jest wysoka

W czasie wczorajszego przemówienia na Paris Blockchain Week, CEO Ripple powiedział, że ostatnie wydarzenia w procesie sądowym uwiarygodniły obronę jego firmy. Ripple wypadło lepiej, niż tego się spodziewał:

Pozew potoczył się wyjątkowo dobrze i znacznie lepiej, niż mogłem się spodziewać, gdy zaczął się około 15 miesięcy temu. Ale koła sprawiedliwości poruszają się powoli.

Stwierdził, że zwycięstwo Ripple może przyczynić się do tego, że Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd chociaż częściowo odstąpi od agresywnej pogoni za branżą krypto.

Co jeśli Ripple przegra sprawę?

Gdyby jednak Ripple, przegrało sprawę, wówczas mógłby powstać precedens, w którym SEC za papiery wartościowe uzna większość tokenów na giełdach kryptowalut. Garlinghouse powiedział, że przegrana Ripple byłaby naprawdę negatywna dla kryptowalut w Stanach Zjednoczonych. Giełdy krypto mogłyby być zmuszone do rejestracji w SEC.

Na początku tego tygodnia adwokat Ripple, James K. Filan poinformował społeczność XRP, że sąd odrzucił wniosek SEC o ponowne rozpatrzenie orzeczenia Deliberative Process Privilege (DPP) i uwzględnił wniosek komisji o wyjaśnienie tego orzeczenia. Więcej na temat przebiegu sprawy pomiędzy Ripple-SEC, znajdziesz tu: Wszystko co musisz wiedzieć o sprawie SEC vs. Ripple.

CEO Ripple: sprawa z SEC przebiega wyjątkowo dobrze
reklama
reklama