CEO Ripple: proces z SEC będzie kosztować nas ponad 100 mln USD | Wiadomości | CrypS.

CEO Ripple: proces z SEC będzie kosztować nas ponad 100 mln USD

Autor: Anna Sutowicz
Redaktor: Albert Czajkowski
Sprawa Ripple vs. SEC: kolejne niepowodzenie regulatora

Dyrektor generalny Ripple, Brad Garlinghouse ujawnił koszty swojej bitwy z Amerykańską Komisją Papierów Wartościowych i Giełd (SEC). Wyda ponad 100 mln USD na opłaty prawne.


Brad Garlinghouse, CEO Ripple przyznał się do kosztów finansowych zaangażowania firmy w proces sądowy z Komisją Papierów Wartościowych i Giełd (SEC). Do zakończenia sprawy wyda ponad 100 mln USD. Twierdzi jednak, że wydatki są tego warte.

SEC „zmusza” firmy do ugody?

W opinii CEO Ripple, Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) liczy na to, że większości przedsiębiorstw brakuje środków finansowych do wniesienia skargi prawnej przeciwko agencji. Powiedział, że SEC wykorzystuje to, by nakłonić je do podpisania ugody.

Brad Garlinghouse wyjaśnił również powody, dla których Ripple kroczy drogą prawną, a nie powszechną praktyką innych firm. Twierdzi, że to ważne nie tylko dla Ripple, lecz również dla całej branży:

Fakty i prawo są na boku… Kiedy to wszystko zostanie ustalone i zrobione, wydamy ponad 100 milionów dolarów na opłaty prawne walcząc z SEC… Ta walka nie jest tylko dla Ripple; to dla całej branży.

Hipokryzja w argumentowaniu

Niedawno sędzia odrzucił twierdzenie Amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd, że tajemnica chroni zapisy przemówienia Williama Hinmana. Ponadto, zarzucił agencji hipokryzję w argumentowaniu.

Przedłużająca się bitwa

Spór Amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) kontra Ripple jest ściśle śledzony przez społeczność krypto. Werdykt w sprawie ma daleko idące konsekwencje dla rozwijającej się przestrzeni kryptograficznej. Jeśli będzie korzystny dla Ripple, regulatorzy będą zmuszeni do przedstawienia jaśniejszych wytycznych powstającego ekosystemu.

Więcej na temat przebiegu sprawy pomiędzy Ripple-SEC znajdziesz tu: Wszystko co musisz wiedzieć o sprawie SEC vs. Ripple.

Sprawa Ripple vs. SEC: kolejne niepowodzenie regulatorareklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.