Cena BNB rośnie o ponad 50% w ciągu 24h | Wiadomości | CrypS.

Cena BNB rośnie o ponad 50% w ciągu 24h

Konrad Juszczyk
Cena BNB rośnie o ponad 50% w ciągu 24h

Natywny token największej giełdy na świecie Binance wzrósł o 54% i kosztuje obecnie około 290 USD. Tym sposobem wskoczył na 3 miejsce największych kryptowalut pod względem kapitalizacji rynkowej.

Nowe ATH od Binance Coin (BNB)

Binance Coin (BNB) uzyskuje ogromny wzrost w wysokości około 54%, tym samym kosztując ponad 290 dolarów przy kapitalizacji rynkowej 44 mld USD. W ciągu tygodnia wzrost tej kryptowaluty wyniósł ponad 100%, dzięki rosnącemu zainteresowaniu inwestorów detalicznych i instytucjonalnych oraz zwiększonemu zainteresowaniu zdecentralizowanymi giełdami i stosunkowo nowym zdecentralizowanym projektem finansowym (DeFi) znanym jako PancakeSwap. Warto podkreślić, że BNB jest obecnie według CoinMarketCap 3. największą kryptowalutą, zaraz po Bitcoinie (BTC) i Etherze (ETH).

BNB w pierwszej 3 kryptowalut na CoinMarketCap
Źródło: https://coinmarketcap.com/

Prezes Binance, Changpeng Zhao, zauważył, że BNB wyznacza nowe rekordy wszech czasów. Od skromnego 0,00001 BTC na BNB, w ciągu ostatnich trzech i pół roku token wzrósł 480-krotnie w stosunku do BTC – napisał Zhao na Twitterze.

Głównym celem Binance teraz jest rozwój BNB przeciwko BTC – To zawsze było naszym celem, aby rozwijać się nieco szybciej niż BTC. Przy tak dużym wysiłku, jaki włożyliśmy, chcemy zobaczyć, jak rośnie trochę szybciej. W przeciwnym razie powinniśmy po prostu kupić BTC i nie działać.

PancakeSwap pokonuje Uniswap

Wzrost BNB jest efektem sukcesu zdecentralizowanej giełdy opartej na Binance Smart Chain, PancakeSwap. Zdecentralizowana platforma finansowa odnotowała w ostatnich tygodniach paraboliczny wzrost, wyprzedzając wczoraj Uniswap jako największą zdecentralizowaną giełdę pod względem wolumenu obrotów. W chwili pisania tego tekstu średni dzienny wolumen obrotu PancakeSwap wynosi 1,8 miliarda USD, w porównaniu z 1,2 miliarda USD na Uniswap, według CoinGecko.

Największe zdecentralizowane giełdy (DEX)
Źródło: https://www.coingecko.com/en/dex

Cena BNB rośnie o ponad 50% w ciągu 24h
reklama
reklama