Celsius zaprzecza pogłoskom, jakoby szef firmy próbował opuścić USA | Wiadomości | CrypS.

Celsius zaprzecza pogłoskom, jakoby szef firmy próbował opuścić USA

Maciej Żerelik
celsius wyciek danych

Rzecznik prasowy Celsius zaprzeczył pogłoskom, jakoby dyrektor generalny Alex Mashinsky próbował wyjechać z USA w związku z trwającym kryzysem płynności. Taką informację podał serwis Cointelegraph.


Wszyscy pracownicy firmy Celsius, w tym dyrektor generalny, są skoncentrowani i ciężko pracują nad ustabilizowaniem płynności i działalności operacyjnej. Dlatego wszelkie doniesienia, że dyrektor generalny Celsius próbował opuścić USA, są nieprawdziwe.

27 czerwca inwestor Mike Alfred poinformował, że Mashinsky „próbował opuścić kraj przez lotnisko w Morristown (New Jersey), ale został zatrzymany przez władze”. Stwierdził jednak, że nie wiadomo czy został on aresztowany czy otrzymał jedynie zakaz opuszczania kraju.

Według jego informacji, dyrektor generalny firmy Celsius próbował polecieć do Izraela. Jeden z użytkowników twierdzi, że słyszał podobną wersję z innych źródeł. Niektórzy komentatorzy odnieśli się jednak sceptycznie do tych doniesień. Puffel18 napisał na przykład:

Kilka osób czyta tę samą historię FUD. Ponadto firma Celsius ma biuro w Izraelu. Alex jest cały czas w ruchu. Nie będzie więc zbyt wielu przeszkód w takim locie.

W dniu 13 czerwca Celsius zawiesił wypłaty i operacje na platformie „z powodu ekstremalnych warunków rynkowych”. Firma wynajęła też prawników w celu przeprowadzenia ewentualnej restrukturyzacji finansowej i zwróciła się do Citigroup o pozyskanie kapitału.

Profesor prawa z Uniwersytetu Georgetown, Adam Levitin, określił bankructwo pożyczkodawcy kryptowalutowego jako niemal nieuniknione.

Jak podają media, konglomerat finansowy Goldman Sachs planuje zebrać 2 mld USD na zakup aktywów spółki. Przypominamy, że organy regulacyjne w kilku stanach USA wszczęły dochodzenia w sprawie działań firmy Celsius.

celsius wyciek danychreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.