Celsius zaprzecza pogłoskom, jakoby szef firmy próbował opuścić USA | Wiadomości | CrypS.

Celsius zaprzecza pogłoskom, jakoby szef firmy próbował opuścić USA

Zerelik Maciej
celsius wyciek danych

Rzecznik prasowy Celsius zaprzeczył pogłoskom, jakoby dyrektor generalny Alex Mashinsky próbował wyjechać z USA w związku z trwającym kryzysem płynności. Taką informację podał serwis Cointelegraph.


Wszyscy pracownicy firmy Celsius, w tym dyrektor generalny, są skoncentrowani i ciężko pracują nad ustabilizowaniem płynności i działalności operacyjnej. Dlatego wszelkie doniesienia, że dyrektor generalny Celsius próbował opuścić USA, są nieprawdziwe.

27 czerwca inwestor Mike Alfred poinformował, że Mashinsky „próbował opuścić kraj przez lotnisko w Morristown (New Jersey), ale został zatrzymany przez władze”. Stwierdził jednak, że nie wiadomo czy został on aresztowany czy otrzymał jedynie zakaz opuszczania kraju.

Według jego informacji, dyrektor generalny firmy Celsius próbował polecieć do Izraela. Jeden z użytkowników twierdzi, że słyszał podobną wersję z innych źródeł. Niektórzy komentatorzy odnieśli się jednak sceptycznie do tych doniesień. Puffel18 napisał na przykład:

Kilka osób czyta tę samą historię FUD. Ponadto firma Celsius ma biuro w Izraelu. Alex jest cały czas w ruchu. Nie będzie więc zbyt wielu przeszkód w takim locie.

W dniu 13 czerwca Celsius zawiesił wypłaty i operacje na platformie „z powodu ekstremalnych warunków rynkowych”. Firma wynajęła też prawników w celu przeprowadzenia ewentualnej restrukturyzacji finansowej i zwróciła się do Citigroup o pozyskanie kapitału.

Profesor prawa z Uniwersytetu Georgetown, Adam Levitin, określił bankructwo pożyczkodawcy kryptowalutowego jako niemal nieuniknione.

Jak podają media, konglomerat finansowy Goldman Sachs planuje zebrać 2 mld USD na zakup aktywów spółki. Przypominamy, że organy regulacyjne w kilku stanach USA wszczęły dochodzenia w sprawie działań firmy Celsius.

celsius wyciek danych
reklama
reklama