Pojemność Lightning Network osiąga nowy rekord | Wiadomości | CrypS.

Pojemność Lightning Network osiąga nowy rekord

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
bitcoin lightning network i protokół taro

Pojemność Lightning Network (LN) ustanowiła nowy rekord na poziomie 4500 BTC. Taka ilość bitcoinów to równowartość 104 milionów dolarów.


Jest to pierwszy raz, kiedy ponad 4500 BTC zostało zablokowane w sieci LN. Jednocześnie jest to spory kamień milowy, biorąc pod uwagę, że w zeszłym miesiącu pojemność wynosiła “tylko” 4200 BTC.

Pojemność LN odnosi się do całkowitej liczby Bitcoinów, które są zablokowane na kanałach LN, a zatem możliwe do wykorzystania w ramach tej drugiej warstwy, która umożliwia bardzo szybkie i tanie transakcje.

Lightning Network: jak dystrybuowana jest druga warstwa Bitcoina?

Patrząc dalej na rekordową pojemność Lightning Network dzisiaj, można zobaczyć, jak druga warstwa Bitcoin jest dystrybuowana na całym świecie.

Na pierwszym miejscu z ponad 2300 BTC pojemności znalazły się Stany Zjednoczone. Na drugim miejscu Niemcy z 355 BTC, a na trzecim Kanada z 151 BTC.

W kwietniu, gdy pojemność sieci warstwy 2 wynosiła 3600 BTC, amerykański gigant bankowy Morgan Stanley podzielił się już swoją opinią na jej temat, nazywając ją lepszą od Visy.

Komentarz odnosił się do raportu Arcane Research stwierdzającego, że LN umożliwia użytkownikom natychmiastowe transakcje i notuje 410-procentowy wzrost każdego roku.

Ostatnio jednak ogłoszono, że gigant płatności Visa zwiększy liczbę swoich transakcji o 16% w porównaniu do poprzedniego roku. Chodzi o 49,3 mld transakcji w drugim kwartale 2022 roku.

bitcoin lightning network i protokół taroreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.