Caroline Ellison przyznaje się do celowego oszukania wierzycieli Alameda | Wiadomości | CrypS.

Caroline Ellison przyznaje się do celowego oszukania wierzycieli Alameda

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
Caroline Ellison była SBF prawdopodobnie współpracuje z federalnymi

Była szefowa Alameda Research Caroline Allison powiedziała sądowi, że wraz z założycielem FTX Samem Bankman-Friedem (SBF) świadomie wprowadziła kredytodawców w błąd co do wysokości pożyczki udzielonej przez firmę giełdzie. Poinformował o tym Bloomberg, powołując się na stenogram z rozprawy sądowej z 19 grudnia.


Według Ellison “wiedziała, że to jest złe”.

“Od 2019 do 2022 roku miałem świadomość, że Alameda ma dostęp do kredytów na FTX. […] Takie rozwiązanie umożliwiło Alamedzie dostęp do nieograniczonej linii kredytowej bez konieczności przedstawiania zabezpieczenia”

Była dyrektor generalna Alamedy przyznała, że wraz z Bankmanem-Friedem postanowiła ukryć taki sposób postępowania przed kredytodawcami i w tym celu sfałszowała sprawozdania finansowe.

Na tym samym przesłuchaniu współzałożyciel FTX i niepełnoetatowy CTO giełdy Gary Wang ujawnił, że został “nakłoniony” do wprowadzenia zmian w kodzie platformy, które dawały Alamedzie specjalne przywileje.

Według najwyższego kierownika “wiedział, że robi źle”. Wang miał również świadomość, że wprowadzone zmiany będą błędnie przedstawiać pozycję firmy inwestorom i klientom.

Jednocześnie sędzia Południowego Dystryktu Nowego Jorku Ronnie Abrams wycofała się ze sprawy ze względu na możliwy konflikt interesów. Kancelaria Davis Polk & Wardwell, w której jej mąż jest partnerem, doradzała FTX w 2021 roku.

Nie wiadomo, dlaczego Abrams nie wycofała się wcześniej. Termin powołania nowego sędziego nie został określony.

Ellison i Wang wcześniej przyznali się do winy w związku z zarzutami dotyczącymi upadku FTX i zgodzili się na współpracę w śledztwie. Były szef Alameda Research mówił o manipulowaniu ceną FTT na zlecenie SBFa.

Przypomnijmy, że Bankman-Fried, który został aresztowany na Bahamach, zgodził się na ekstradycję do USA, gdzie został zwolniony za kaucją w wysokości 250 mln dolarów.

Caroline Ellison była SBF prawdopodobnie współpracuje z federalnymireklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.