Były przewodniczący SECu obejmie rolę doradcy w krypto firmie | Wiadomości | CrypS.

Były przewodniczący SECu obejmie rolę doradcy w krypto firmie

Zerelik Maciej
jay clayton odchodzi z sec

Były przewodniczący SECu – Jay Clayton, obejmie rolę doradcy w renomowanej firmie inwestycyjnej zajmującej się kryptowalutami One River Asset Management.

Firma ogłosiła nominację Claytona do swojej „Akademickiej i Regulacyjnej Rady Doradczej” obok Kevina Hassetta – starszego doradcy byłego prezydenta USA Donalda Trumpa, oraz amerykańskiego ekonomisty Jona Orszaga.

Clayton był przewodniczącym SEC przez trzy lata. Stanowisko objął w 2017 roku, kiedy Bitcoin i cały rynek kryptowalut przeżywały największą na tamten czas hossę. W trakcie jego kadencji SEC zmagała się z wieloma kontrowersyjnymi kwestiami. Komisja musiała m.in. dogłębnie zbadać ICO Ethereum z 2015 r. i to, czy jego natywny token ETH powinien zostać uznany za papier wartościowy.

Instytucja ta, aby dostosować się do rynku musiała bardzo szybko ewoluować i podejmować trudne decyzje. Clayton zyskał jednak reputację autorytetu w branży. Chciał on bowiem sprawiedliwie traktować kryptowaluty, zapewniając jednocześnie bezpieczne warunki dla inwestorów. Przewodniczący zrezygnował ze stanowiska w grudniu zeszłego roku.

Ekspert w dziedzinie regulacji

Jak podkreśliła w swoim oświadczeniu One River, Clayton ma za sobą bogatą karierę prawniczą. Przez dwie dekady pracował w Sullivan & Cromwell LLP, pełnił funkcję przewodniczącego SEC i powróci na stanowisko adiunkta w University of Pennsylvania Carey Law School. Co więcej zajmował również stanowisko starszego doradcy ds. polityki oraz radcy prawnego w swojej starej firmie prawniczej.

Założyciel One River i główny dyrektor inwestycyjny Eric Peters twierdzi, że połączona wiedza i doświadczenie trzech nowych doradców będą kluczowe. Według niego świat nadal zastanawia się, jak regulować i wspierać rosnący ekosystem kryptowalut i blockchain, i właśnie ten problem próbuje rozwiązać.

Kluczowe jest zrozumienie, w jaki sposób aktywa cyfrowe będą współdziałać z istniejącymi prawami i organami regulacyjnymi, jednocześnie angażując się w rządy w otwarty i przejrzysty sposób. Akademicka i regulacyjna rada doradcza One River pomoże nam rozważyć, w jaki sposób te nowe systemy cyfrowe i możliwości inwestycyjne, które oferują, najlepiej wpasują się w istniejącą politykę. Jednocześnie pomoże nam przemyśleć, w jaki sposób rozwijać te ramy w sposób, który zapewni, że Stany Zjednoczone nadal będą liderem na świecie w zakresie innowacji finansowych i zarządzania aktywami.

jay clayton odchodzi z sec
reklama
reklama