Bybit zaostrza procedury KYC | Wiadomości | CrypS.

Bybit zaostrza procedury KYC

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
bybit

Bybit ostrzegł użytkowników o zmianach w swojej polityce KYC. Od 15 grudnia giełda kryptowalut ograniczy niektóre transakcje dla niezweryfikowanych użytkowników.


Nowe wymagania będą dotyczyć platformy P2P, usług Earn, Launchpad i Rewards Hub. Przejście weryfikacji będzie wymagane również w przypadku wpłat/wypłat/obrotu NFT. W oświadczeniu możemy przeczytać:

Bybit wykorzystuje KYC do identyfikacji klientów i analizy ich profili ryzyka. Taka weryfikacja pomaga zapobiegać praniu pieniędzy i finansowaniu nielegalnej działalności.

Według raportu, giełda nie wykluczyła rozszerzenia tej praktyki na inne usługi.

Bez weryfikacji KYC, dzienny limit wypłat wynosi 20 000 USDT, a miesięczny 100 000 USDT. Dalsza weryfikacja podzielona jest na poziomy z możliwością nieograniczonych wypłat w miesiącu, ale z limitem dziennym:

  • Poziom 1 KYC – 1 milion USDT;
  • Poziom 2 KYC – 2 miliony USDT;
  • Business KYC – 2 miliony USDT.

Wcześniej współzałożyciel i szef Bybit Ben Zhou ogłosił redukcję personelu w ramach reorganizacji biznesu “wśród przedłużającego się rynku niedźwiedzia”.

W obliczu upadku FTX giełda nawiązała współpracę z firmą Nansen, aby stworzyć dowód rezerw i utworzyć fundusz o wartości 100 mln USD, który ma wspierać klientów instytucjonalnych.

bybitreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.