Burmistrz Nowego Jorku sprzeciwia się zakazowi miningu BTC na terenie stanu | Wiadomości | CrypS.

Burmistrz Nowego Jorku sprzeciwia się zakazowi miningu BTC na terenie stanu

Anna Sutowicz
Burmistrz Nowego Jorku sprzeciwia się zakazowi miningu BTC na terenie stanu

Burmistrz Nowego Jorku wzywa gubernatora do odrzucenia zakazu wydobywania bitcoinów (BTC) w stanie.


Eric Adams, Burmistrz Nowego Jorku, wypowiedział się wczoraj przeciwko projektowi ustawy, która jest niemalże o krok od skutecznego zakazu wydobywania bitcoinów (BTC).

W oczekiwaniu na podpis…

3 czerwca ustawa przeszła przez Zgromadzenie Stanowe i obecnie oczekuje na podpis gubernatora stanu Kathy Hochul, by stać się obowiązującym prawem. Burmistrz Eric Adams wezwał Kathy Hochul do odrzucenia ustawy wprowadzającej 2-letnie moratorium dla koparek kryptowalut typu Proof-of-Work (PoW), które nie wykorzystują w 100% energii odnawialnej.

Dajcie nam cel, a nie zakazy

Adams argumentuje, że jeżeli ustawa wejdzie w życie, wówczas Nowy Jork odczuje niemałe skutki gospodarcze. Według niego, w ten sposób zostaną zniweczone wszelkie dotychczasowe zyski osiągnięte przez państwo w tworzeniu sektora krypto:

Zamierzam poprosić gubernatora, aby rozważył zawetowanie ustawy, która stanie na drodze kryptowaluty w północnej części stanu. Kiedy spojrzysz na miliardy dolarów, które są wydawane na kryptowalutę – liderem jest Nowy Jork. Nie możemy dalej stawiać barier.

Burmistrz twierdzi, że prawo nakłada bariery na górników, którzy okazali się kluczowymi uczestnikami gospodarki państwa. Zaproponował, by nowojorscy górnicy mieli czas na ograniczenie emisji w określonych terminach:

Dajcie nam cel, a nie zakazy.

Adams to częsty zwolennik przemysłu kryptowalutowego. Wcześniej przyjął bitcoiny (BTC) zamiast gotówki jako wypłata swojej pensji. Agencja ochrony środowiska stanu Nowy Jork bada wpływ górnictwa na środowisko. Jak podaje Bitcoin Mining Council, na całym świecie ok. 50% energii, z której korzystają górnicy BTC, pochodzi ze źródeł odnawialnych.

Nowy Jork nie nadąża?

Zdanie Burmistrza Nowego Jorku podziela Stowarzyszenie Blockchain, za pośrednictwem Jake’a Chervinsky’ego. Według niego, ustawa nie obniży emisji dwutlenku węgla na poziomie, który przewiduje. Natomiast spowoduje, że górnicy przeniosą się poza Nowy Jork do bardziej przyjaznych jurysdykcji dla miningu. Chervinsky wezwał gubernatora do zawetowania ustawy, twierdząc, że Nowy Jork powinien nadążać za resztą świata.

Krypto-raje podatkowe

Kryptowaluty szybko zyskują popularność na całym świecie. Niektóre państwa to istne raje podatkowe dla kryptowalut. Które to z nich? I czy zmiana rezydencji zawsze jest możliwa? O tym przeczytasz tu: 8 krajów bez podatku od kryptowalut [krypto raje podatkowe]

Burmistrz Nowego Jorku sprzeciwia się zakazowi miningu BTC na terenie stanureklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.