Brazylijski regulator zamyka platformę Binance Futures | Wiadomości | CrypS.

Brazylijski regulator zamyka platformę Binance Futures

Michał Misiura
bitocin w brazyli - kolejna giełda kryptowalut kończy działalność

Brazylijska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (CVM) uznała instrumenty pochodne kryptowalut za papiery wartościowe. W związku z tym zakazała ich obrotu spółkom bez wymaganych zezwoleń. Jako pierwsza na celowniku regulatora znalazła się platforma Binance Futures. 

Na stronie internetowej CVM podano, że Binance Futures musi natychmiast zaprzestać kierowania swojej oferty do klientów z Brazylii. Agencja zapowiada, że w przeciwnym wypadku, giełda będzie ponosić karę w wysokości 1000 reali (188 USD) za każde zlecenie.

Według opublikowanym wczoraj oświadczenia regulatora: 

A. pozostaje oczywiste, że istnieją oznaki, że firma BINANCE FUTURES, za pośrednictwem strony „www.binance.com”, przechwytuje w internecie klientów zamieszkałych w Brazylii za pomocą publicznej oferty pośrednich instrumentów pochodnych;

B. Zgodnie z art. 2, VIII ustawy nr 6385/76, kontrakty pochodne są papierami wartościowymi, niezależnie od aktywów bazowych;

C. Oferta dla podmiotów mieszkających w Brazylii w zakresie usług pośrednictwa papierów wartościowych jest prywatna dla instytucji, które są częścią systemu dystrybucji papierów wartościowych przewidzianego w art. 15 ustawy nr 6385 z dnia 7 grudnia 1976 r .;

D. Wyżej wymieniona spółka nie posiada zezwolenia Komisji Papierów Wartościowych i Giełd na działanie w charakterze pośrednika papierów wartościowych;

Źródło

…i w związku z tym Binance Futures musi natychmiast wycofać się z realizacji zleceń dla brazylijskich klientów.  

Ostrzejsze regulacje kryptowalut

Pomimo, że Brazylia uchwaliła w lutym prawo zaostrzające kurs wobec kryptowalut, najnowszy zakaz jest pierwszym twardym działaniem wymierzonym w branżę. Reakcją na mocniejsze podejście podatkowe do sektora giełd, było zamknięcie się przez dwie lokalne platformy – Acesso Bitcoin i Latoex. Kilka miesięcy po wprowadzeniu przepisów na zakończenie działalności zdecydowała się zaś giełda kryptowalut XDEX, należąca do największego brazylijskiego brokera Grupo XP. Były to jednak wewnętrzne decyzje giełd, natomiast zakaz wymierzony w Binance Futures jest pierwszą ingerencją organu regulującego w rynek.

bitocin w brazyli - kolejna giełda kryptowalut kończy działalnośćreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.