Koniec brazylijskiej giełdy kryptowalut XDEX | Wiadomości | CrypS.

Koniec brazylijskiej giełdy kryptowalut XDEX

Michał Misiura
bitocin w brazyli - kolejna giełda kryptowalut kończy działalność Regulacje prawne

Wśród powodów zakończenia działalności giełdy znalazły się niepewność regulacyjna oraz silna konkurencja na rynku. Użytkownicy mają 30 dni na wycofanie swoich środków. 

W wydanym dziś oświadczeniu przytaczanym przez portal Finance Magnates, giełda informuje:

Ogłaszamy dziś, że XDEX rozpoczyna proces zamykania swojej działalności. Prognozy rynkowe, konkurencja i kilka postępów regulacyjnych ograniczyły możliwości widziane na początku powstawania projektu i były podstawą podjęcia tej trudnej decyzji przez firmę.

W oświadczeniu zawarto ponadto zapewnienia o tym, że proces likwidacji będzie przebiegał zgodnie z warunkami określonymi w regulaminie giełdy. Klienci mają 30 dni na zamknięcie swoich pozycji w kryptowalutach i wypłatę depozytów w brazylijskich realach. Ci, którzy nie zdążą wycofać środków otrzymają je, na przypisane do swoich kont, rachunki bankowe.

Giełda XDEX należy do Grupo XP, największego maklera papierów wartościowych w Ameryce Łacińskiej. Działała dokładnie przez 17 miesięcy. XDEX nie jest pierwszą brazylijską giełdą, która zdecydowała o zakończeniu działalności. W lutym tego roku spotkało to bowiem dwie inne platformy wymiany walut – Latoex i Acesso. Również w ich przypadku jednym z kluczowych powodów była niepewność regulacyjna.

Pomimo tego, że Brazylia zdawała się być żyznym gruntem dla rozwoju rynku kryptowalut, ostatnie miesiące ostudziły nadzieję lokalnych firm z branży. XDEX nie pominął tej kwestii, pisząc w oświadczeniu o zakończeniu działalności:

Przedsiębiorczość jest i zawsze była wielkim wyzwaniem, szczególnie na nieuregulowanym rynku. W przedsiębiorczości należy jednak także wiedzieć kiedy skończyć.

bitocin w brazyli - kolejna giełda kryptowalut kończy działalność
reklama
reklama