Przepisy podatkowe uderzają w brazylijskie giełdy krypto | Wiadomości | CrypS.

Przepisy podatkowe uderzają w brazylijskie giełdy krypto

Mariusz Przepiórka
giełdy krypto w brazylii

Brazylijski ustawodawca zaostrza przepisy podatkowe względem giełd kryptowalut. To m.in. efekt zarzutów o oszustwa, jakie w ubiegłym roku kierowano wobec giełd Atlas Quantum, Zero10 i Trader Group. Perspektywa uciążliwych obowiązków i dotkliwych kar sprawiła, że dwie giełdy już zlikwidowały swą działalność.

Jedną z tych giełd jest Acesso Bitcoin. Jej współzałożyciel Pedro Nunes przyznał, że po wprowadzeniu nowych przepisów wielkość obrotów na giełdzie znacząco spadła. Spółka uznała również, że koniunktura dla mniejszych giełd dobiega końca. Drugą zamkniętą giełdą jest Latoex.

Brazylia nie ma oddzielnych przepisów obejmujących giełdy kryptowalutowe. Wszystkie giełdy podlegają ogólnemu prawu podatkowemu. Zgodnie z nimi spółki obsługujące transakcje kryptowalutowe muszą zgłaszać je do brazylijskich organów podatkowych. W przeciwnym razie czekają je kary.

giełdy krypto w brazyliireklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.