Botswana ureguluje handel kryptowalutami | Wiadomości | CrypS.

Botswana ureguluje handel kryptowalutami

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
adopcja kryptowalut w afryce

Rząd afrykańskiego kraju Botswana podobno przyjął projekt ustawy, która ma nałożyć kompleksowe ramy regulacyjne na handel kryptowalutami. Inicjatywa ta jest częścią wysiłków mających na celu zaostrzenie środków przeciwdziałania praniu pieniędzy.

Według ostatnich doniesień Bloomberga, Botswana stanie się kolejnym krajem, który wdroży przepisy dot. kryptowalut. The Virtual Assets Bill (jak nazywa się proponowana ustawa) została zatwierdzona jednogłośnie w dniu 2 lutego.

Według partii opozycyjnej, pozostawienie przemysłu kryptowalutowego bez regulacji może sprawić, że lokalny sektor finansowy będzie wyglądał jak “Dziki Zachód”. Przepisy są bowiem konieczne, ponieważ mogą ograniczyć działalność związaną z praniem brudnych pieniędzy.

Nowe prawo będzie wymagać od każdego, kto chce handlować kryptowalutami, aby uzyskał licencję od Non-Bank Financial Institutions Regulatory Authority.

Dwa miesiące temu bank centralny Botswany ostrzegł, że inwestowanie w kryptowaluty jest ryzykowne i wezwał do objęcia tej przestrzeni nadzorem.

Projekt ustawy musi jeszcze zostać zatwierdzony przez prezydenta Masisi i jego administrację, zanim oficjalnie wejdzie w życie.

Botswana dołącza do wielu narodów, które również rozważały nałożenie zasad na branżę. Na początku tego tygodnia, Minister Finansów Indii – Nirmala Sitharaman – zaproponowała, aby wszelkie dochody generowane z działalności kryptowalutowej były opodatkowane w wysokości 30%. Jej zdaniem, nowa polityka mogłaby przyczynić się do wyjaśnienia transakcji dotyczących aktywów cyfrowych i pobudzić inwestycje w tym sektorze.

W zeszłym miesiącu rosyjski bank centralny wezwał do całkowitego zakazu wszystkich kryptowalut. Wkrótce potem jednak prezydent Putin i rosyjskie Ministerstwo Finansów stwierdzili, że operacje z aktywami cyfrowymi mogą przynieść korzyści narodowi, sugerując, że nie wprowadzą zakazu podobnego jak w Chinach.

adopcja kryptowalut w afrycereklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.