SBF współpracuje z władzami USA, by pogrążyć Tethera? | Wiadomości | CrypS.

SBF współpracuje z władzami USA, by pogrążyć Tethera?

SBF przekazał 2,2 miliarda dolarów

Społeczność kryptowalut zgromadzona na Twitterze zaczęła snuć teorie o tym, że były dyrektor generalny upadłej giełdy FTX może współpracować z amerykańskim Departamentem Sprawiedliwości (DOJ) w bieżących i oczekujących dochodzeniach powiązanych z wirtualnymi walutami.


Plotki nabrały rozpędu, gdy w sieci pojawiło się zdjęcie, na którym Sam Bankman-Fried (SBF) spaceruje niedaleko biura Departamentu Sprawiedliwości Południowego Dystryktu Nowego Jorku.

SBF rzekomo współpracuje z DOJ

Były miliarder, który stał się jedną z najbardziej znienawidzonych postaci w przestrzeni kryptowalut, przebywa obecnie w areszcie domowym. Po ekstradycji z Bahamów do Stanów Zjednoczonych został on bowiem zwolniony z więzienia za kaucją. 

Zgodnie z prawem Sam Bankman-Fried może opuszczać posiadłość tylko w celu spotkania się ze swoimi prawnikami, bądź władzami. Ze względu na to, iż rzadkością jest to, aby oskarżeni brali udział w spotkaniach z prokuratorami, niektórzy zaczęli snuć szereg domysłów na temat potencjalnego celu, w jakim SBF odbył swoją “wyprawę”. 

Część społeczności wirtualnych walut stworzyła teorię mówiącą o tym, że były CEO FTX rozpoczął współpracę z DOJ, aby pomagać władzom w dochodzeniach związanych z kryptowalutowymi aktywami. 

Były CEO FTX anonimowym świadkiem?

Jeszcze zanim zdjęcia Sama Bankmana-Frieda przechadzającego się w pobliżu DOJ trafiły do Internetu, adwokaci złożyli dokumenty związane ze sprawą wszczętą przez grupę inwestorów wobec platformy Bitfinex i Tethera. 

Według oskarżeń wspomniane firmy nabyły bitcoiny i inne cyfrowe aktywa za USDT, które nie były w pełni zabezpieczone przez USD. To z kolei według pozywających stworzyło sztuczny popyt na niektóre “towary” i zawyżyło ich ceny. 

W skardze powołano się na zeznania handlowca kryptowalutowego, którego tożsamość nie została ujawniona. Używał on rzekomo platform Bitfinex i Poloniex do kupowania i sprzedawania bitcoinów. Co więcej, jego portfel był jednym z wielu, które otrzymały 72% wszystkich USDT wydanych w latach 2018-2019.

Ta anonimowa postać została opisana w sprawie, jako trader arbitrażowy. Podano również, że nie był on częścią zespołu Bitfinex ani Tethera. Społeczność kryptowalut zaczęła łączyć kropki z tym, iż spółka Alameda Research założona przez SBF-a była jednym z największych posiadaczy USDT.

Oczywiście nie istnieją dowody na to, że SBF rzeczywiście współpracuje w tej sprawie z władzami. Wiele osób spekuluje jednak, iż byłby on w stanie dostarczyć im wielu przydatnych informacji. 

Sam Bankman-Fried był częścią grupy na WhatsAppie pod nazwą “Exchange Coordination”. W konwersacji tej uczestniczyło kilka kluczowych postaci z branży kryptowalut. W gronie tych osób znalazł się CTO Tethera – Paolo Adroino, CEO BinanceChangpeng Zhao, współzałożyciel Ethereum – Vitalik Buterin i wiele innych ważnych osobowości. Chat ten służył do koordynowania różnych działań dla giełd kryptowalut. Dla przykładu rosyjsko-kanadyjski programista poprosił platformy o zawieszenie handlu ETH po poważnym ataku hakerskim. 

SBF przekazał 2,2 miliarda dolarówreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.