BlockFi może zapłacić 100 mln USD w ramach ugody z SEC | Wiadomości | CrypS.

BlockFi może zapłacić 100 mln USD w ramach ugody z SEC

Anna Sutowicz
blockfi logo

BlockFi, czyli pożyczkodawca kryptowalut, prawdopodobnie osiągnął ugodę z Amerykańską Komisją Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) oraz z innymi stanowymi organami nadzoru. W ramach ugody, BlockFi ma zapłacić łącznie kwotę 100 mln USD. Sprawa dotyczy oferowania przez BlockFi pożyczek kryptograficznych z rentownością na poziomie 9,5%.

Pożyczki kryptograficzne są w ostatnich miesiącach pod ścisłą kontrolą Komisji Papierów Wartościowych i Giełd. Działalność BlockFi jest przedmiotem dochodzenia od co najmniej ubiegłego roku. Chodzi o produkt pożyczkowy oferujący rentowność sięgającą 9,5%. Jak podaje Bloomberg, powołując się na źródła posiadające wiedzę na temat procesu, BlockFi osiągnął ugodę w sprawie z SEC i innymi stanowymi organami nadzoru.

BlockFi w ramach ugody ma zapłacić łącznie kwotę 100 mln USD. W tym, 50 mln USD ma zostać przekazane Amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd. Pozostałe 50 mln USD – stanowym organom regulacyjnym. Jednakże ostateczne kwoty mają zostać ujawnione w przyszłym tygodniu.

Bloomberg poinformował także, że BlockFi ma zaprzestać otwierania nowych kont dla swojego produktu pożyczkowego.

Jak podaje serwis informacyjny Bloomberg, kontrolę prowadzą organy nadzoru papierów wartościowych w New Jersey, Teksasie, Kentucky, Alabamie i Vermont. Kilka z tych stanów zaplanowało lub nawet już wydało nakazy zaprzestania działalności w ramach swoich dochodzeń w 2021 roku. Regulatorzy obawiają się o bezpieczeństwo inwestorów.

Rzecznik BlockFi zapytany o komentarz w sprawie powiedział:

Prowadziliśmy owocny, ciągły dialog z organami regulacyjnymi na szczeblu federalnym i stanowym. Nie komentujemy plotek rynkowych. Możemy potwierdzić, że aktywa klientów są chronione na platformie BlockFi i klienci BlockFi Interest Account będą nadal otrzymywać odsetki od kryptowalut, tak jak zawsze.

Głównym obszarem działalności BlockFi jest oferowanie klientom wysokich zysków za deponowanie m.in. bitcoinów na kontach oszczędnościowych. BlockFi pożycza zablokowane aktywa po wyższej stawce.

blockfi logo
reklama
reklama