Blockchain może pomóc zaoszczędzić bankom wiele miliardów dolarów | Wiadomości | CrypS.

Blockchain może pomóc zaoszczędzić bankom wiele miliardów dolarów

blockchain Blockchain

Dziś chyba każdy szuka oszczędności. Nawet banki i inne instytucje finansowe. Blockchain może zaś pomóc zaoszczędzić takim podmiotom w tej dekadzie aż 10 miliardów USD.


Blockchain pomoże ci zaoszczędzić pieniądze

Ciekawą analizę opublikowało Ripple. W ramach badania, jakie przeprowadzono we współpracy z Faster Payments Council (FPC), o zdanie nt. blockchaina zapytano 300 specjalistów finansowych z 45 różnych krajów, z różnych sektorów, takich jak fintech, bankowość, media, technologie konsumenckie i handel detaliczny.

Wyniki pokazały ciekawe zjawisko. Eksperci nie są niezadowoleni ze starszych, ale nadal stosowanych na rynku rozwiązań płatności transgranicznych. Aż 97% z nich jest głęboko przekonanych, że technologia blockchain odegra kluczową rolę w generowaniu szybszych płatności. Stanie się to ich zdaniem w ciągu najbliższych trzech lat. Do tego ponad połowa ankietowanych jest zdania, że najważniejszą zaletą kryptowalut jest możliwość obniżenia kosztów realizacji transakcji.

Do wręcz przełomowych wniosków doszła firma Juniper Research, która “wskazała na potencjał blockchaina” dot. “znacznego zwiększenia oszczędności dla instytucji finansowych przeprowadzających transakcje transgraniczne”. Oszczędności te mogą do 2030 r. wynieść aż 10 miliardów USD. W raporcie wskazano też, że do końca tej dekady zarejestrowany zostanie znaczny wzrost międzynarodowych transakcji płatniczych.

Adopcja kryptowalut pod znakiem zapytania

Jednocześnie 50% ankietowanych było przekonanych, że w ciągu 3 lat większość firm uzna u siebie płatności w kryptowalutach. Najmocniej w potencjał cyfrowych walut wierzą eksperci z Bliskiego Wschodu i Afryki. 27% z nich powiedziało, że większość sprzedawców zaakceptuje kryptowaluty jako metodę płatności już w ciągu następnego roku.

O wiele bardziej sceptyczni byli ankietowani  z Azji i Pacyfiku. Jedynie 13% wierzy w to, że w ciągu roku nastąpi istna eksplozja adopcji kryptowalut. W skali całego świata 17% osób odparło na to pytanie twierdząco, zakładając, że w ciągu 12 miesięcy większość firm otworzy się na blockchainowe płatności.

Pamiętajmy, że konkurencją dla kryptowalut będą już wkrótce CBDC. Bank Rozrachunków Międzynarodowych twierdzi, że w ciągu najbliższych sześciu lat w obiegu mogą znajdować się aż 24 takie cyfrowe waluty, włączając w to juana czy rubla.

blockchainreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.