Blockchain.com przenosi siedzibę do Miami | Wiadomości | CrypS.

Blockchain.com przenosi siedzibę do Miami

Mariusz Przepiórka
blockchain.com

Główny dostawca rozwiązań kryptowalutowych Blockchain.com ogłosił przeniesienie swojej amerykańskiej siedziby z Nowego Jorku do Miami i ekspansję działalności. W ramach planu rozwoju firma zamierza zatrudnić 100 pracowników do końca bieżącego roku i kolejnych 200 w 2022 roku. Firma poinformowała, że powodem przeprowadzki były korzystne ramy regulacyjne w Miami.

Zgodnie z komunikatem prasowym, Blockchain.com rozszerzy również swoją linię produktów i będzie wspierać lokalną społeczność nauki, technologii, inżynierii i matematyki (STEM). Przeniesienie siedziby do Miami jest w dużej mierze spowodowane pozytywnym nastawieniem miasta do kryptowalut i przyszłościowym podejściem Francisa Suareza do branży kryptograficznej.

Internet będzie największą gospodarką na świecie do 2030 roku, a kryptowaluta jest systemem finansowym zbudowanym w celu jej wspierania. Miami rozpoznaje potencjał branży i z niecierpliwością czekamy, aby przyczynić się do bogatego ekosystemu innowacji w mieście – powiedział dyrektor generalny Blockchain.com, Peter Smith.

Burmistrz Miami zwolennikiem kryptowalut

Burmistrz Miami Francis Suarez zauważył, że ruch Blockchain.com odzwierciedla istotę ruchu miasta. 3 czerwca, w wywiadzie dla CNBC, urzędnik przypomniał, że jest właścicielem pierwszej kryptowaluty i ETH, ale zamierza nabyć więcej aktywów. Po raz pierwszy Suarez wypowiedział się na temat swoich inwestycji na początku maja bieżącego roku. Przyznał, że podjął tę decyzję po zatwierdzeniu przez Senat USA planu ratowania gospodarki o wartości 1,9 bln USD.

Wcześniej burmistrz Miami powiedział, że jest otwarty na zbadanie możliwości zainwestowania 1% rezerw budżetowych miasta w cyfrowe złoto. Na początku 2021 roku urzędnik mówił o możliwości wypłacania pensji urzędnikom państwowym w bitcoinie i ogłosił chęć stworzenia w mieście centrum wydobycia bitcoinów.

Dla przypomnienia, w lutym Moore Strategic Ventures, Google Ventures, Lightspeed Venture Partners i inni inwestorzy wsparli Blockchain.com w rundzie finansowania o wartości 120 mln USD. Później giełda zebrała 300 mln USD, podnosząc swoją wartość rynkową do 5,2 mld USD. W maju Blockchain.com nabył spółkę Artificial Intelligence Exchange, która stworzyła system dopasowywania i kojarzenia zleceń OTC.

blockchain.com
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.