Bittrex otwiera spółkę zależną na Bermudach | Wiadomości | CrypS.

Bittrex otwiera spółkę zależną na Bermudach

Michał Misiura
bittrex

Działająca z Seattle, giełda kryptowalut Bittrex, jest w trakcie otwierania oddziału na Bermudach. Karaibski archipelag pracuje nad stworzeniem Cyfrowej Waluty Banku Centralnego, a od zeszłego roku, lokalny rząd pozwala płacić podatki stablecoinem USDC. 

W tym roku Bittrex zamierza otworzyć biuro i zatrudnić 3 osoby, jednak giełda zapowiada, że będzie rozbudowywać swój nowy oddział. Centrum operacyjne na Bermudach będzie obsługiwało część usług świadczonych przez giełdę. Portal Finance Magnates (FM) podaje, że miałyby to być kontrakty terminowe kryptowalut. Aby obsługiwać tego rodzaju transakcje Bittrex musi pozyskać najpierw zgodę lokalnego regulatora Bermuda Monetary Authority (BMA).

Dodanie giełdy regulowanej na Bermudach oznacza, że ​​więcej osób może współpracować z Bittrex Global, aby inwestować, handlować i rozszerzać swoje portfele w środowisku w pełni zgodnym i dobrze regulowanym – komentował, cytowany przez FM, Stephen Stonberg – dyrektor finansowy i dyrektor operacyjny Bittrex Global (Bermudy).

Do sprawy odniósł się także premier Bermudów, David Burt, który powiedział:

Przyciągnięcie Bittrex Global na Bermudy jest znaczącym osiągnięciem. Bittrex Global, jako jedna z wiodących światowych giełd, wybrał Bermudy, aby rozszerzyć swoją działalność co jest świadectwem atrakcyjności naszego podejścia. Dzięki postępowości rządu Bermudów i Bermuda Monetary Authority, Bermudy oferują idealną przejrzystość i elastyczność regulacyjną, pozwalającą Bittrex Global na szybkie wprowadzanie innowacji.

Archipelag przyjazny kryptowalutom

Bittrex mógł wejść na lokalny rynek dzięki uzyskaniu licencji klasy F, przyznawanej giełdom kryptowalut, branżowym start-upom i dostawcom elektronicznych portfeli. Rząd Bermudów rozdaje tego rodzaju zezwolenia na mocy ustawy Digital Assets Business Act z 2018 roku. Jurysdykcja jest znana z przyjaznego podejścia do rynku kryptowalut. Poza wymienionymi na początku przykładami, wspomnieć można także wypłaty pomocowe dla lokalnych przedsiębiorców, które przelewano w tokenach, obsługiwanych przez lokalną platformę płatniczą Stablehouse.

Północnoatlantycki łańcuch wysp jest idealną jurysdykcją do wdrażania innowacyjnych rozwiązań oraz ich testowania. Bermudy zamieszkuje nieco ponad 71 000 osób, z których 99% stanowią aktywni użytkownicy Internetu. Według danych z zeszłego roku 87% procent mieszkańców archipelagu korzysta z sieci na urządzeniach mobilnych.

Bittrex opuszcza 7 państw

Bittrex otwiera biuro na Bermudach, niedługo po opuszczeniu 7 państw, w których giełda napotkała na problemy regulacyjne. Jako licencjonowana w Stanach Zjednoczonych nie mogła świadczyć usług na Ukrainie przez brak możliwości oddzielenia ruchu internetowego z Krymu. Pozostałe 6 państw, z których wycofuje się Bittrex to Białoruś, Birma, Burundi, Nikaragua, Mali oraz Panama.

Źródło: FM

bittrex
reklama
reklama